Plánujete svadbu, no zdá sa Vám, že je toho na Vás veľa? S radosťou Vám dáme pár tipov ako to zvládnuť!

0
92
Plánujete svadbu
Plánujete svadbu

Plánovanie svadby je jeden veľký kolotoč stretnutí. Baví vás to, je to vzrušujúce, máte budget, ktorý je určený len a len na tieto výdaje. Je to jediný deň v živote, o ktorom ste presvedčená, že chcete vyzerať a cítiť sa ako princezná. A keď sa už prekleniete cez všetky zásadné otázky akými sú miesto, obrad, hostina, atď….prichádza na rad všetko spojené s krásou a pestovaním.

Žiadna svadba nie je absolútne dokonalá. Aj napriek tomu si v každom prípade užite svoj svadobný obrad a zasmejte sa nad drobnými nedostatkami. Čo urobiť, aby bola nakoniec Vaša svadba presne taká, ako ste si ju vždy vysnívali? Príprava svadby si vyžaduje dokonalú organizáciu. Musíte si najskôr určiť priority, aby ste potom pripravili aj najdrobnejšie prvky perfektnej recepcie.

Svadobné náklady

V prvom rade je dôležitý pre aký štýl svadby sa rozhodnete. Potrebné je stanoviť si maximálnu sumu na svadbu – svadobný rozpočet. Môžete začať zbierať informácie, čítať referencie, ktoré Vám pomôžu pri organizovaní svadby. Nasledovne príde čas na presné určenie dátumu a miesta konania svadobného obradu. Najlepšie urobíte, ak si hneď zarezervujete aj kostol (obradnú sieň) a miestnosť (reštauráciu, hotel, penzión). Tiež by bolo výborne spravit osobnu prehliadku lokácie svadby, aby bolo všetko tak ako má by! Aby sa nestalo, že by prúdový chránič prestal fungovať počas svadby a nasledovali technické problémy.

Vyberte si svadobného fotografa, kameramana a kapelu (dj-a). Zostavte si predbežný zoznam svadobných hostí. Aby svadobné šaty neostali na poslednom mieste, tak sa začnite venovať ich výberu. Výber nebude jednoduchý, preto potrebujete istú dávku trpezlivosti. Aby svadobná kytica a miestnosť bola dokonale vyzdobená, urobte si prieskum kvetinárstiev.

Príde čas aj na stretnutie s kňazom alebo úradníkom, ktorý Vás bude sobášiť a prediskutovať s ním priebeh ceremónie.

Blížime sa do finále

Sfinalizujte zoznam svadobných hostí a premyslite si štýl a text svadobného oznámenia. Teraz je vhodný čas aj na výber svadobných šiat. Vyberte si tie najvhodnejšie, pre Vás dokonalé svadobné šaty, ktoré očaria nielen Vás, ale aj ostatných svadobčanov. Dajte si vyrobiť svadobné oznámenia a pozvánky. Potrebné je zabezpečiť aj odvoz svadobných hostí.

Na rade je ženích, jeho oblek, topánky a ostatné drobné doplnky, ako svadobné poháre, svadobné obrúčky, vankúšik na obrúčky, pierka pre svadobčanov a podobne. Naplánujte si svadobné menu, objednajte svadobnú tortu, koláčiky, slané a sladké pečivo. Pošlite oznámenia a pozvánky. Ukončite všetky plány priebehu svadobného obradu. Zavolajte hosťom, ktorí vám neposlali odpoveď a naplánujte zasadací poriadok. Nakoniec vytvorte zasadacie kartičky.