Nielen nábytok, aj dvere na mieru

0
47
Nielen nábytok, aj dvere na mieru

V dnešnej dobe máme na výber vo všetkých oblastiach života. Či si kupujeme nové auto, byt v novostavbe, alebo si dávame šiť šaty či upiecť pizzu, služby aj produkty sa nám prispôsobia na mieru. Vďaka tomu si aj bývanie či vlastnú kanceláriu môžeme prispôsobiť podľa vlastných preferencií.

Kvalitné dvere do interiéru

Domácnosť si vystačí bez televízie, písacieho stolíka a dokonca aj bez postele (veď ju dnes nahradí aj dobrá rozkladacia sedačka), no viete si predstaviť život bez interiérových dverí? Najviac nám chýbajú, keď ich nemáme. Vtedy si uvedomíme, ako veľmi potrebujeme súkromie, zvukovú či tepelnú izoláciu miestností. Schválne, viete si predstaviť spálňu či kúpeľňu bez vhodných interiérových dverí? Slovo vhodných sa vo vete neocitlo náhodou, pretože nie sú dvere ako dvere. Do spálne sú najideálnejšie plné dvere bez presklených plôch, ktoré by nám mohli do spálne zbytočne vpúšťať svetlo, či denné, alebo to z lámp, ktorými si svietia ostatní členovia domácnosti, zatiaľ čo my sa chystáme na spánok. Na druhej strane oceníme aj súkromie, ktoré nám plné dvere dožičia, a to sa týka aj dverí na kúpeľni. Ak sa aj rozhodnete pre variant s trochou skla, určite by to malo byť sklo mliečne, nepriehľadné. Kúpeľňové dvere by zároveň mali byť schopné odolávať vlhkosti, veď vodná para sa tu zdržiava denne.

Keď sú dvere ozdobou

Samozrejme, pozerať sa na dvere len z praktického hľadiska je nesprávne. Nechajme si záležať na ich dizajne. Nie sú to len dvere, ale výrazný doplnok našej domácnosti. Ak si správne zvolíme ich dekor či farbu, môžeme dosiahnuť luxusný farebný kontrast alebo naopak nádhernú harmóniu, tón v tóne. Ako sa nám budú dvere používať, záleží aj od zvoleného kovania. Kľučka musí presne sadnúť do ruky, dvere by sa mali dať otvoriť aj zatvoriť už na prvý raz, nič nesmie vŕzgať, škrípať ani zavadzať. Potrebujete dvere s protipožiarnou úpravou? Definujte svoje požiadavky výrobcovi a ochráňte všetky cennosti. Špeciálnu kategóriu interiérových dverí tvoria moderné celosklenené dvere, ktoré sú vhodné ako do domácností, tak aj do kancelárií. Sú nadčasové, dokážu zvukovo i tepelne izolovať a prepustia do priestorov dostatok svetla.

Toto už nie sú len dvere. Je to vstupná brána do vášho kráľovstva.