Poradíme vám, ako vybrať správnu veľkosť obliečok

0
242
Poradíme vám, ako vybrať správnu veľkosť obliečok

Kúpa nových obliečok môže byť kvôli širokej ponuke poriadny oriešok. Ak sa k motívom a materiálom pridajú aj rôzne rozmery posteľnej bielizne, stane sa z výberu poriadna výzva. Rozmery by ste však určite nemali zanedbať. Viete, ako vybrať správnu veľkosť obliečok?

Začnite zmeraním prikrývok a vankúšov

Bežne predávané obliečky sú dostupné v štandardizovaných rozmeroch, ktoré by mali zodpovedať akýmkoľvek prikrývkam vo vašej domácnosti. Ak plánujete nákup novej posteľnej bielizne, určite nebude na škodu, ak si zistíte rozmery. Postačí vám na to krajčírsky meter, ktorý však musí byť dostatočne dlhý. Najrozšírenejší rozmer prikrývky na manželskej posteli je totiž 140 x 200 cm.

Ak vám však klasický rozmer nestačí a máte v spálni nadrozmerné prikrývky o rozmeroch 200 x 220 cm, sú pre vás k dispozícii francúzske obliečky. Práve tento typ obliečok sadne na vaše luxusné prikrývky ako uliaty. Pri takejto rozmernej prikrývke by určite nemali chýbať ani pohodlné vankúše. Klasickým rozmerom je 70 x 90 cm a 2 takéto obliečky sú obvykle súčasťou jednej súpravy pre vašu spálňu.

francúzske obliečky

Štandardná alebo predĺžená dĺžka?

Rozmery vankúšov a prikrývok sú pre vaše pohodlie počas spánku kľúčové. Preto by ste ich mali okrem iného prispôsobiť aj svojej telesnej stavbe. Ak presahuje vaša telesná výška 2 metre, nemusíte sa obávať a spať skrútení pod bežnou prikrývkou. Sú totiž k dispozícii aj predĺžené prikrývky, vďaka ktorým si užijete pohodlný spánok bez toho, aby vám trčali nohy spod periny.

K týmto prikrývkam môžete samozrejme nakúpiť aj predĺžené obliečky. Bežný rozmer týchto obliečok je 140 x 220 cm a sú dostupné v rôznych materiáloch a motívoch, aby dokonalo ladili s každou spálňou. Prikrývku môže na vašej posteli dopĺňať klasický vankúš 70 x 90 cm alebo anatomický vankúš s netypickými rozmermi.

Správne rozmery aj pre najmenších

Príjemný nočný spánok si zaslúžia aj vaši najmenší. Na výbere obliečky do postieľky by ste si mali určite dať záležať. Pozitívom je, že väčšina týchto obliečok je vyrobená zo 100% bavlny, takže stačí už len vybrať rozmer a motív a váš uzlíček šťastia bude bezstarostne snívať celú noc. Klasickým rozmerom obliečky do postieľky je 100 x 135 cm.

Správne rozmery aj pre najmenších

Nech už máte v spálni alebo detskej izbe prikrývky a vankúše akýchkoľvek rozmerov, správne obliečky určite nájdete. Pridajte k správnym rozmerom aj príjemný materiál a unikátny motív a vaša spálňa sa premení na hotový raj.