Pre zážitok z varenia za hranicou komfortu a dokonalosti: ASKO Celsius°Cooking™

0
44
Pre zážitok z varenia za hranicou komfortu a dokonalosti: ASKO Celsius°Cooking™

Škandinávska značka prémiových spotrebičov ASKO predstavuje ucelený koncept Celsius°Cooking™, ktorý posúva varenie na úplne novú úroveň. Inteligentná indukčná varná platňa bezdrôtovo komunikuje s originálnym príslušenstvom Celsius°Cooking™ – hrncami a panvicami so snímačmi teploty a teplotnou sondou – a s absolútnou presnosťou riadi teplotu a čas varenia, aby dosiahla výsledky hodné tých najlepších šéfkuchárov. Varná platňa s komfortnou šírkou 83 cm dokonca ukrýva aj vysúvací odsávač pár ASKO Elevate, ktorý svoj výkon sám dokonale prispôsobuje pare sprevádzajúcej aktuálne varenie, inak zostáva diskrétne skrytý. Všetko môžete ovládať prostredníctvom jednoduchého používateľského rozhrania alebo aplikácie, ktorá vás bude inšpirovať a viesť pri príprave jedla krok za krokom. Systém Celsius°Cooking™, rovnako ako aj varná platňa s integrovaným odsávačom pár, získali najprestížnejšie ocenenie iF Design Award.

Varné platne ASKO Celsius°Cooking™ sú navrhnuté tak, aby ponúkali nekonečné kulinárske možnosti a interaktívne zážitky z varenia a zároveň sa hodili do širokej škály štýlov a veľkostí kuchynských liniek. Sú k dispozícii v niekoľkých veľkostiach s rôznym počtom varných zón. V 83 cm širokej varnej platni sa ukrýva aj integrovaný odsávač pár ASKO Elevate, takže si môžete užívať čistý vzduch a výhody nerušeného výhľadu.

Pre ešte väčšiu univerzálnosť sú varné platne k dispozícii v dvoch verziách: s lesklým čiernym sklom, ktoré sa hodí do bielych alebo tradičnejších kuchýň, a s matným bridlicovo čiernym sklom, ktoré sa bezchybne začlení do minimalistických kuchynských priestorov. Všetky sú nielen funkčne dokonalé a krásne, ale aj odolné – kvalitné materiály a odolné komponenty použité na ich výrobu zaručujú dlhú životnosť.

Indukcia najvyššej kvality

Nové indukčné varné platne ponúkajú všetko, čo potrebujete na prípravu lahodných jedál z kuchýň celého sveta, či už ste skúsený kuchár, alebo s varením len začínate.

Okrem iného sú vybavené integrovanými programami Celsius°Cooking™ na rýchly ohrev a vyprážanie, rýchle varenie a varenie vo vode alebo pomalé varenie metódou Sous-vide v inteligentnom riade Celsius°Cooking™.

Program PLUS ponúka poloautomatické programy s originálnym príslušenstvom ASKO aj ďalším riadom vhodným pre indukčné varenie. Okrem presného smaženia, udržiavania tepla a ohrievania si budete môcť vychutnať aj zážitok z grilovania na varnej ploche rozšírenej funkciou Auto Bridge na originálnej grilovacej doske alebo teppan yaki priamo pred očami vašich hostí.

Každá varná zóna má vlastné ovládanie s 12 úrovňami výkonu, funkciu Boost na rýchle dosiahnutie bodu varu, samostatný časovač a minútku. Aby ste mali rýchlu vizuálnu kontrolu nad prebiehajúcimi činnosťami aj bez podporovaného varenia, kruhový ovládač na dotykovom displeji varnej platne graficky a číselne zobrazuje úroveň ohrevu.

Hob to Hood

Varná platňa ASKO Celsius°Cooking™ s komfortnou šírkou 83 cm v sebe ukrýva aj odsávač pár ASKO Elevate, ktorý funguje na princípe zostupných prúdov vzduchu a jedinečnej veže: odsávacia plocha sa tak dokáže dostať bližšie k riadu a k pare, ktorá varenie práve sprevádza. Odsávač sa sám zapne, keď začnete variť, a dokáže tiež sledovať, čo sa deje na varnej platni, a podľa toho prispôsobiť svoj výkon.

Integrovaný odsávač pár nebráni pohybu po kuchyni a poskytuje nerušivý výhľad. Po skončení varenia je odsávač pár úplne skrytý vo varnej platni. Kuchyňa bez viditeľného odsávača pár pôsobí ako čisté maliarske plátno, na ktorom je možné všetko.

Originálne príslušenstvo

Súčasťou systému Celsius°Cooking™ je aj jedinečné príslušenstvo – hrniec šéfkuchára a panvica so snímačmi teploty sa dajú bezdrôtovo pripojiť cez Bluetooth k inteligentnej varnej platni so snímačmi. Originálnu teplotnú sondu možno použiť aj na presnú prípravu mäsa alebo omáčok a ešte viac tak rozšíriť kulinárske možnosti.

Systém umožňuje absolútne presné varenie podľa presne kontrolovanej teploty, intenzity a času varu. Už nehrozí riziko rozvarenia pokrmov, pri ktorom sa stratia dôležité výživové zložky, vitamíny a enzýmy. Alebo pripálené jedlo, ktoré môže rovnako ako to rozvarené negatívne ovplyvniť nielen chuť, ale aj zdravie vás a vašich blízkych.

Súčasťou konceptu Celsius°Cooking™ sú aj recepty so sprievodcom, ktoré ponúkajú celý rad inšpiratívnych jedál z celého sveta a spestria váš kuchársky repertoár. K dispozícii je aj sprievodná webová stránka Celsius°Cooking™ (recepty.celsiuscooking.com/sk), na ktorej nájdete rozsiahlu zbierku originálnych receptov vytvorených špeciálne na varenie pri presných teplotách.

Recepty sú vo forme krátkych videí, ktoré aj menej skúsených kuchárov bezpečne prevedú procesom varenia krok za krokom. Vďaka systému Celsius°Cooking™ a presnému meraniu teploty budete vedieť, kedy máte jedlo otočiť, obrátiť alebo pridať ingrediencie. Recepty sú zábavné, plné originálnych nápadov a predstavujú skvelý spôsob, ako variť zdravo, vyskúšať nové ingrediencie a povýšiť varenie na nevšedný zážitok.

Produktový tip:
Varná platňa ASKO Celsius°Cooking™ s integrovaným odsávačom pár ASKO Elevate

Inteligentná indukčná varná platňa ASKO Celsius°Cooking™ HIHD854GF so šírkou 83 cm v sebe ukrýva aj zabudovaný odsávač pár ASKO Elevate™, ktorý funguje na princípe zostupných prúdov vzduchu a unikátnej veže – odsávacia plocha sa tak môže lepšie priblížiť k hrncom a pare, ktorá aktuálne sprevádza proces varenia. Výsledkom je dokonale prečistený vzduch, a pritom je odsávač pár veľmi tichý. Varná platňa v mimoriadne atraktívnom matnom prevedení z bridlicovo čierneho tvrdeného skla je tiež vybavená technológiou Celsius°Cooking™ na automatické varenie pri presných teplotách – poteší intuitívnym používateľským rozhraním a harmonickou interakciou s kuchynským riadom s teplotnými senzormi, sondou a aplikáciou. Komponenty komunikujú bezdrôtovo, aby presne ovládali teplotu a čas, čím otvárajú nové cesty k chutným a zdravým jedlám a vzrušujúcim kulinárskym dobrodružstvám. Kuchyňa bez digestora, ktorý by pútal pozornosť na stene alebo strope, tak otvára nové perspektívy bez rušivých elementov a pôsobí čisto. Varná platňa s integrovaným odsávačom pár stojí 3069 EUR.

Varnú platňu možno doplniť aj originálnym príslušenstvom ASKO: panvicou na pečenie Celsius Cooking s priemerom 28 cm (245 EUR), kuchárskym hrncom Celsius Cooking s priemerom 28 cm a pokrievkou (369 EUR) a teplotnou sondou Celsius Cooking (139 EUR).

Comfort Program

Luxusné spotrebiče ASKO si môžete zakúpiť u vybraných predajcov alebo v dizajnovom showroome ASKO v Prahe a Bratislave v rámci prémiovej služby Comfort Program. Táto služba zahŕňa nadštandardné odborné poradenstvo pri výbere a používaní spotrebičov, každodennú asistenciu pri riešení neočakávaných situácií a 7-ročnú záruku na všetky spotrebiče. Zákazníkom prináša najvyšší možný komfort a je výhodná aj pri prenájme luxusných nehnuteľností. V neposlednom rade sa zákazníci stávajú členmi rodiny ASKO a značka ASKO na nich myslí aj po zakúpení spotrebičov prostredníctvom pozvánok na eventy, zážitkové večery, spoločné aktivity či informácie o produktoch.

 

sk.asko.com