Roztoče – hrozba číhajúca v našich matracoch

0
93
Roztoče - hrozba číhajúca v našich matracoch

Roztoče, ako aj iné mikroskopické organizmy sa nachádzajú všade okolo nás. Ak sa však vo väčšej miere nachádzajú v matracoch, môže že sa ich prítomnosť pre nás stať hrozbou. Medzi najčastejšie problémy patria alergie na výkaly roztočov, ktoré sa len ťažko odlišujú od ostatných alergií.

Prejavy sa zhoršujú s vyššou koncentráciou roztočov v našom okolí. Dostávajú sa nám do pľúc, kde spôsobujú zápaly priedušiek, ktoré môžu prerásť do chronických zápalov, odkiaľ je už len malý krôčik k spomínanej astme.  Ako  sme už neraz spomínali, potravou pre roztoče sú, mimo iného, aj kožné bunky, ktoré sa nám počas spánku uvoľňujú a následne vnikajú hlboko do našich matracov.

Ako roztoče z matracov odstrániť?

Vysokotlakové tepovanie s ohrevom patri medzi tie najúčinnejšie metódy. Nielenže rýchlejšie vyčistí vaše matrace, odstráni zvyšky kože, ale vysoká teplota skvele dezinfikuje. Horúci roztok dokonalejšie a pritom stále ekologicky, vyhubí všetky nežiaduce mikroorganizmy, ktoré by sa v čalúnení mohli nachádzať.

Profesionálne hĺbkové tepovanie čalúnenia s pomocou ohrevu radšej zverte odborníkom, ktorí používajú špeciálnu na to určenú techniku. Nemenej dôležité sú použité profesionálne čistiace prostriedky, ale snáď najdôležitejšie sú skúsenosti, ktoré má spoločnosť TEPUJEM.SK už viac než 10 rokov.Roztoče - hrozba číhajúca v našich matracoch

Domáce čistenie

Aj keď máte nové kvalitné matrace, nezabúdajte na ich pravidelnú údržbu. V zime nechajte matrace poriadne premrznúť a následne ich môžete povysávať. V lete naopak dobre zabíja roztoče priame slnko a opäť matrace riadne povysávajte.

Minimálne raz za rok im doprajte vyššie uvedené profesionálne čistenie. Roztočov sa potom báť skutočne nemusíte, ich návratnosť je zhruba v intervale 6-12 mesiacov.