Stoličky Chiavari a ich história

0
52
Stoličky Chiavari a ich história

Stoličky Chiavari majú veľmi bohatú a dlhú históriu. Stoličky Chiavari sú viac ako len nábytok na sedenie. Sú to ikonické stoličky, z ktorých prvá v novej verzii bola vyrobená v 19. storočí v malom mestečku v Taliansku, konkrétne v Chiavari.

História stoličiek Chiavari

Kreslá Chiavari boli pred tým, ako nadobudli svoju súčasnú podobu, luxusnými a veľmi honosnými kusmi nábytku. Obdivovať ich bolo možné už napríklad na recepciách, na ktorých sa zúčastnil Napoleon Bonaparte. Bol to práve stolár Giuseppe Gaetano Descalzi, ktorý zjednodušil ich tvar, a tým ich veľmi spopularizoval. Na druhej strane treba spomenúť, že ich masový predaj sa začal až v polovici 20. storočia; v Spojených štátoch dosiahli vrchol svojej popularity v 70. rokoch 20. storočia. Zvyčajne sa označujú ako americké stoličky, pretože práve tam sa používali a stále používajú na všetky druhy recepcií a osláv. Súkromné recepcie ani verejné vystúpenia s hosťami sa nemôžu konať s inými stoličkami. Na svadbe manželov Kennedyovcov sedelo 900 významných hostí práve na stoličkách Chiavari, takže už len to môže svedčiť o obľúbenosti, ale aj o vynikajúcej kvalite týchto stoličiek. Dnes sú stoličky Chiavari žiadané po celom svete. Vďaka svojej funkčnosti a všestrannosti sa dajú prispôsobiť akémukoľvek štýlu podujatia. V priebehu rokov sa vyrábajú v mnohých farbách a z rôznych materiálov, aby mali zákazníci čo najväčší výber.

Stoličky Chiavari a ich história – funkčnosť a elegancia

Ako už bolo spomenuté, stoličky Chiavari sú mimoriadne funkčné vďaka tomu, že v priebehu rokov bolo vytvorených mnoho rôznych modelov. Vďaka tomu môžete stoličku ľahko prispôsobiť charakteru podujatia. Či už organizujete retro, romantickú, rustikálnu alebo modernú párty, ľahko nájdete ten správny model stoličky. Ďalšou výhodou je, že si môžete vybrať rôzne vankúše, stuhy a poťahy, pretože modely stoličiek majú veľmi jednoduchý tvar. Konštrukcia stoličiek Chiavari a použité materiály sú tiež určite plusom, pretože vďaka tomu je nábytok ľahký a veľmi ľahko sa prepravuje. Ich zložením do stĺpcov sa ich do prepravného vozidla zmestí veľa a neskôr ich môžete rovnako ľahko rozložiť. Ako vidíte, niekedy môžete zjednodušením dizajnu niečoho veľmi zdobeného vytvoriť niečo skutočne nadčasové. To je to, čo história ukázala v prípade stoličiek Chiavari.

Ak sa teda chystáte na dôležitú udalosť a hľadáte jedinečné stoličky, model Chiavari bude tou správnou odpoveďou. Tieto stoličky sú mimoriadne elegantné a priťahujú pozornosť všetkých zhromaždených hostí. Stanú sa hlavnou ozdobou haly a dodajú jej elegantný charakter. Ak chcete vytvoriť jedinečnú atmosféru svojej udalosti, je výber stoličiek Chiavari určite tým najlepším rozhodnutím. Vaši hostia určite ocenia dobrý vkus a pohodlie. Pozrite sa teda na ponuku modelov, ktoré sú dnes k dispozícii medzi stoličkami Chiavari, a vyberte si tú ideálnu pre vašu udalosť.