Terasa ako najlepšie miesto pre relaxáciu. Postavte si tú svoju

0
85
Terasa ako najlepšie miesto pre relaxáciu. Postavte si tú svoju

Poďte sa pustiť do stavby terasy. Práve teraz je to správne obdobie, kedy vás od práce neodláka krásne počasie na kúpalisko. Ak terasu postavíte už na jeseň a v zime, budete si ju môcť užívať už s prvými jarnými lúčmi. Ako na to?

Niekto potrebuje terasu postaviť od základu, iní využijú tú súčasnú a pustia sa iba do jej opráv. V každom prípade nás však čaká úvaha nad tým, akú podlahu si pre terasu zvoliť, Ideálne sú pevné podlahy umožňujúce dokonalú rovinu povrchu. Vďaka tomu nebudeme mať problém na terasu postaviť stoličku a stôl bez toho, aby sme ich museli podkladať a vyvažovať.

K stavbe terasy sa hodia moderné prvky

Nedržte sa starých postupov pre stavbu. Využite pri stavbe terasy moderné prvky. Vďaka nim nebude stavba terasy predraženou a naviac ju zvládnete postaviť vlastnými rukami. Všetko, čo k stavbe terasy potrebujete, vám ponúkne Gardina.sk. Firma rozumie stavbám terás a ponúka všetko pre svojpomocnú stavbu terasy – od materiálu, cez príslušenstvo k terasám, až po náradie.

Položte dlažbu na terasu ako profesionál

Nemusíte sa báť ani tak sofistikovanej činnosti, akou je položenie dlažby. Nie každý chce mať na terase drevenú podlahu. Keramická dlažba je výbornou voľbou. Má však svoje ale. Aj keď ju vyberieme mrazuvzdornú, môže nám vo vonkajšom prostredí praskať. To preto, že pod nalepenú dlažbu sa nakoniec dostane voda. Riešením je využiť rektifikačné terče pod dlažbu. Vďaka nim sa dlažba kladie vlastne nasucho, bez lepenia, a dlažba nemá dôvod praskať. Tento spôsob pokládky ja naviac veľmi jednoduchý aj pre amatérov bez skúseností s obkladačskými prácami.

Čo ešte dokážu rektifikačné terče?

Rektifikačné terče dokážu byť nápomocné pri vyrovnávaní nerovností terénu a tiež pri spádovaní terasy. Firma ponúka terče pod drevenú terasu, ale tiež terče pod dlažbu, ktoré sa hodia, pokiaľ nechceme dlažbu lepiť na betónový podklad. Tieto rektifikačné terče majú špeciálny tvar, do ktorého krásne zapadnú rohy dlažby. Pre dorovnanie sklonu terasy a zvýšenie jej výšky sa hodia terče so samonivelačnou hlavou. Vďaka nim je položenie dlažby naozaj hračka.