Štýlové a praktické – doplnky do kancelárie alebo domácej pracovne, ktoré musíte mať

0
85
Štýlové a praktické doplnky do kancelárie alebo domácej pracovne
Štýlové a praktické doplnky do kancelárie alebo domácej pracovne

Pracovný priestor je najlepšie udržiavať v čistote a ak sa dá, bez akýchkoľvek zbytočností. Dekorácie síce dokážu každú miestnosť zútulniť, ale ak siahnete po doplnkoch, ktoré sú štýlové a ešte k tomu aj praktické, tak ste na svojom pracovisku vyhrali. Akých šikovných pomocníkov by ste si rozhodne mali zaobstarať, aby ste sa v kancelárii alebo pracovni cítili príjemne?

Bezdrôtová nabíjačka

Bezdrôtové nabíjanie by sme mohli pokojne označiť za nabíjanie budúcnosti. Nemusíte bojovať s otravnými káblami, hľadať ich po zásuvkách, rozmýšľať, či ste si ich zas nezabudli v inej taške, ktorá ostala doma alebo riešiť, či vôbec dočiahne kábel až ku stolíku. Nabíjačka na mobil, na ktorú ho stačí len položiť, je nielen praktickým pomocníkom, ale dnes si zo širokej ponuky vyberiete aj skutočne štýlové kúsky v rôznych prevedeniach a farbách.

Tabule na poznámky

O tom, že sú tabule na poznámky v práci šikovnými pomocníkmi pre každého, snáď nemusíme polemizovať. Starostlivo uschovajú všetky poznámky, preto budete mať dôležité pripomienky, rozpis plánovaných stretnutí alebo vyhodnotenie predchádzajúceho mesiaca neustále na očiach. 

Zapísať sa na ne dá skutočne čokoľvek, a tak sa môžete k lepšiemu výkonu motivovať aj všemožnými citátmi. Na trhu si vyberiete z viacero druhov nástenných tabúľ, ale ak chcete mať svoje poznámky stále po ruke, siahnite po stolových tabuliach so samostatným stojanom.

Glóbus alebo mapa sveta

Len máločo je v kancelárii alebo domácej pracovni frajerskejšie ako glóbus či mapa sveta. Vyzerá parádne a ešte môže byť aj šikovným pomocníkom pri plánovaní najbližšej pracovnej cesty (alebo rovno dovolenky). Ak preferujte minimalistický moderný štýl, vyberte si drevenú alebo kovovú nástennú mapu sveta, prípadne siahnite po trendy podsvietených glóbusoch.

Stolové lampy

Ak zvyknete pracovať aj po zatmení slnka, prípadne beriete v práci nadčasy do neskorej noci, v prázdnej kancelárii sa podvečer stane vaším najlepším priateľom stolová lampa. Okrem toho, že vám na každý dokument spoľahlivo posvieti, ešte sa môže stať aj dizajnovým doplnkom vášho pracovného priestoru. Štýlovou stolnou lampou si tak zase o čosi zveľadíte kanceláriu a už nikdy nebudete bojovať s nedostatkom svetla na vašom stolíku.

Organizéry na dokumenty

Nie je nič horšie ako trápiť sa v práci s haldou dokumentov, ktoré vám len roztriediť zaberie aspoň tri pracovné dni. Aj takúto kopu dokladov si viete pravidelne ukladať do elegantných zakladačov a organizérov a uvidíte, že vám potom pôjde práca viac od ruky. 

Založte si samostatne zmluvy, poštu alebo bločky a presvedčte sa, že už viac nebudete mať v papierovačkách chaos. Často podceňovaným doplnkom je aj organizér na perá, ktorý vyberajte radšej komplexnejší, aby ste v ňom mali prehľadne oddelené napríklad aj spinky, zošívačku, strúhadlo, alebo gumu.

Zdroj: pexels.com