Tehlový obklad do interiéru: Vyberte si dokonalý odtieň pre váš domov

0
109
Tehlová stena s lícovými pásikmi Antica Oud Rouge od Rustique.sk prepája obývačku s jedálňou

Farby a materiály hrajú kľúčovú úlohu pri tvorbe atmosféry priestoru. Sú jedným z najdôležitejších nástrojov, ktoré dodávajú interiéru nezameniteľný charakter. Kým harmonizujúce odtiene prinesú do miestnosti súlad, kontrastné farby dokážu priestor efektívne oddeliť. Inšpirujte sa rozmanitými dizajnovými interiérmi, ktoré sme obohatili o tehlovú stenu. Stena s tehlovým obkladom dodá vašej obývačke, spálni či chodbe útulnosť a štýl.

Prečo zvoliť na stenu tehlový obklad

Vedeli ste o tom, že tehlové obklady do interiéru 100 % prírodné, farebne stále a veľmi odolné? Stena s tehlovým obkladom rokmi nestráca na kvalite, práve naopak. Aj po rokoch pôsobí rovnako efektne. Je mimoriadne univerzálna a obľúbená do rôznych typov miestností. Od kuchyne cez obývačku či spálňu, až po priestory okolo schodiska alebo vo vstupnej hale, tehlový obklad na stene bude ozdobou každej miestnosti.

Obloženie krbu v obývacej izbe tehlovými obkladmi Terra Cotta Gesinteld od Rustique.sk

Máte doma krb? Tehlová stena okolo krbu je nielen estetická, ale aj funkčná. Lícové pásiky a tehly rôznych farieb s rozmanitými odtieňmi škárovky si môžete vybrať v Showroomoch Rustique v Bratislave či v Košiciach.

Ako zvoliť základnú kombináciu farieb

Tri farby – dokonalá súhra. Jednoduché pravidlo, ktoré používajú dizajnéri pri návrhu palety farieb do interiéru, znie 60 – 30 – 10. Ako funguje v praxi?

  1. Zvoľte si základnú farbu. Použite ju na steny, nábytok a dizajnové doplnky. Predstavte si ju ako pozadie, na ktoré budete maľovať.
  2. Pridajte k nej hlavnú farbu – môže byť tón v tóne alebo kontrastná. Túto farbu zvoľte napr. pre lícové pásiky na  jednu stenu, sedaciu súpravu či jedálenský kút.
  3. Celkový vzhľad doplňte detailmi v tretej farbe podľa vášho výberu.

Útulná obývacia izba s tehlovou stenou s obkladom Toscane Antiek od Rustique.sk

Stena s tehlovým obkladom môže harmonicky dopĺňať celkový vzhľad miestnosti alebo naopak, výrazne dominovať priestoru. Čím vyšší je kontrast medzi tehlovou stenou a ostatnými stenami, tým viac pozornosti pritiahne.

Palety farieb tehlovej steny – výber dokonalého odtieňa

Biela, krémová, oranžová, červená, hnedá, antracitová, čierna a ich odtiene. Inšpirujte sa a vyberte si ten pravý tehlový obklad pre váš domov. Obklad do interiéru z lícových pásikov je dostupný v naozaj širokej palete farieb. Príďte sa presvedčiť do Showroomu v Bratislave – najväčší výstavný park s tehlovými obkladmi a dlažbami v strednej Európe nájdete v Podunajských Biskupiciach.

Kombinácia prírodných materiálov s čiernou

Drevo a tehlový obklad spolu dokonale ladia. V tejto obývačke stavili majitelia na overenú kombináciu – štruktúra dreva na dvierkach obývacej zostavy a podlahe spolu s tehlovou stenou tvorí základ miestnosti. Doplnená je prvkami v čiernej farbe.

Obývacia stena so štruktúrou dreva v kombinácií s tehlovým obkladom OUD ELST od Rustique.sk

Biela s krémovou sú vždy výborná voľba

Jednoduchá a nadčasová. Taká je kombinácia dominantnej bielej s tehlovým obkladom do interiéru Washington. Tehlový obklad na stenách predstavuje dizajnový prvok, ktorý prepája centrálny obytný priestor tvorený z troch miestností – obývačky, jedálne a kuchyne. V kuchyni zároveň tehlová stena slúži ako zástena za kuchynskú linku.

Moderná kuchyňa s tehlovou zástenou z obkladových pásikov Washington od Rustique.sk

Minimalistická spálňa v zemitých tónoch

Kovové visiace lampy, čierny radiátor, čalúnená posteľ. Výnimočnosť tejto minimalisticky zariadenej spálne umocňuje tehlový obklad na stene. Prepája tradičný industriálny vzhľad surovej tehly s moderným interiérovým dizajnom.

Minimalistická spálňa s tehlovou stenou s obkladom Hermitage Antiek od Rustique.sk

Vstupná chodba s tehlovou stenou má štýl

Pomocou tehlového obkladu premeníte aj malú chladnú chodbu na útulný priestor. Zvoľte lícové pásiky v bledých odtieňoch, ktoré priestor opticky zväčšia. Chodbu zútulnite pomocou drobných doplnkov akými sú napr. váza, sviečka či obraz na stene.

Tehlový obklad Toscane Antiek v chodbe rodinného domu od Rustique.sk

Inšpirovali sme vás? Ešte viac nápadov a širokú ponuku tehlových obkladov do interiéru pre moderné bývanie nájdete na www.rustique.sk.