Údržba domácich strojov na cvičenie. Čo im najviac škodí?

0
546
Údržba domácich strojov na cvičenie. Čo im najviac škodí?

Investícia do kvalitných domácich strojov na cvičenie nie je zanedbateľná. Perfektne vám poslúžia jedine vtedy, keď sa o ne budete pravidelne starať, nezabudnete na ich údržbu a dodržíte návod na použitie. Dnes sa zameriame na predĺženie životnosti dvoch obľúbených domácich strojov na cvičenie – eliptického trenažéra a bežeckého pása.

Eliptický trenažér

Eliptické trenažéry sú  veľmi obľúbené stroje na domáce využitie. Správnou údržbou dokážete svojmu športovému spoločníkovi predĺžiť životnosť a zachovať jeho funkcionalitu po dlhé roky. Pri cvičení na eliptickom trenažéri sa každý poriadne spotí. Preto nezabúdajte po cvičení na dôkladné očistenie riadidiel, sedla a ovládacieho panelu. Pot dokáže byť agresívny a bez čistenia by mohlo prísť k zaneseniu jemných súčastí stroja. Minimálne raz za tri mesiace venujte pozornosť čisteniu vnútorných častí, dotiahnutiu skrutiek a premazaniu závitov. Pri používaní stroja je nutné striktne dodržiavať predpísanú nosnosť. Dôležitá je aj správna technika cvičenia a s tým súvisiace nastavenie bicykla. Prispôsobte stroj svojej výške, nastavte správne všetky ovládacie prvky. Týmto spôsobom zabránite uvoľňovaniu skrutiek a prílišnému tlaku na niektoré miesta. Samozrejme, že nemôžete očakávať od najlacnejšieho eliptického trenažéra kúpeného na čínskom trhu dlhú životnosť. Preto sa zamerajte pri kúpe na kvalitné stroje.

Bežecký pás

Beh je športom, ktorý vás dokáže zrelaxovať a zároveň pomáha schudnúť. Preto si v nejednej domácnosti našli svoje miesto bežecké pásy. Bežecké pásy vyššej triedy sú drahšou záležitosťou a vyžadujú si občasnú údržbu pre zachovanie kvality na dlhé roky. Pás by ste mali postaviť na rovné a stabilné miesto, aby ste zabránili prílišným otrasom. Vhodné je suché prostredie s dostatočne veľkým priestorom okolo pásu. Podobne ako u eliptického trenažéra je nutné pás očistiť od prachu a potu po každom cvičení. Na čistenie využívajte suché utierky, pretože vlhkosť pásu škodí. Občas venujte pozornosť aj motoru, ktorý je potrebné povysávať. Nezabudnite na dotiahnutiu uvoľnených skrutiek. Približne raz za týždeň budete musieť premazať bežeckú plochu silikónovým olejom. Olejom natrite plochu medzi pásom a doskou, ktorá sa pod ním nachádza. Plocha na behanie musí byť vždy pevne napnutá a vycentrovaná. K dopnutiu pásov slúži imbusový kľúč, ktorý býva súčasťou balenia bežiaceho pásu. Obe strany pásu je potrebné udržiavať v jednej rovine, pri behu nesmiete pociťovať nakláňanie na jednu stranu. V prípade poruchy vás zachráni záručná doba a autorizovaný servis. Preto sa pri kúpe pásu obráťte na overených predajcov akým je e-shop inSPORTline. V internetovom obchode inSPORTline si zaručene vyberiete svoj vysnívaný stroj na cvičenie vďaka prehľadnému vyhľadávaniu a skvelým cenám.