Ušite si jesenné oblečenie len tak pre radosť

0
53
Ušite si jesenné oblečenie len tak pre radosť

Jednou z najväčších výhod domáceho šitia je, že každý odev môžete prispôsobiť svojim potrebám a navyše si ušijete aj domáce textílie, ktoré oživia interiér vášho bývania. Okrem toho je domáce šitie výhodné aj pre váš rozpočet, pretože je oveľa lacnejšie ako nákup hotových výrobkov v maloobchodných predajniach.

Pripravte sa na chladnejšie obdobie

Teplákové oblečenie je základom každého outdoorového nadšenca, ale využijete ho aj v domácnosti, najmä počas chladných mesiacov. Či už ste na túre, kempujete alebo sa len prechádzate po meste, potrebujete sa zahriať. Na trhu je množstvo rôznych typov teplákového oblečenia, ktoré vám pomôžu zostať v pohode a komforte. Na výber je množstvo možností od mikín s kapucňou cez tričká až po šortky.

Vy si však môžete objednať určitú metráž teplákoviny v rôznych farbách, využiť svoje schopnosti so šijacím strojom a vykúzliť si outfit podľa svojich predstáv. Správna kombinácia teplákového oblečenia môže mať zásadný vplyv na to, aby ste sa počas pobytu vonku cítili pohodlne. Ďalšou výhodou je, že teplákové oblečenie ľahko dýcha, takže je menej pravdepodobné, že sa v horúcom dni prehrejete.

Ľahké tkaniny, ako je polyester, sú skvelé na vrstvenie, pretože rýchlo odvádzajú vlhkosť, zatiaľ čo bavlna poskytuje viac tepla vďaka svojim prirodzeným izolačným vlastnostiam. Ťažké tkaniny, ako je fleece, ponúkajú väčšiu elasticitu, takže sa počas aktivít pohybujú spolu s vami, ale môžu byť objemné pod inými vrstvami.

Jemný mäkký materiál

Aj keď je teplákové oblečenie neodmysliteľnou súčasťou šatníka od nepamäti, môžete teplákovinu skombinovať alebo v niektorých prípadoch nahradiť za minky – materiál, ktorý si na prvý dotyk zamilujete. Je to skvelý spôsob, ako zostať v teple počas chladných zimných mesiacov a pohodlný spôsob, ako sa zabaliť príjemnou dekou z mäkučkého materiálu. Minky využijete na mnohé textílie, takže neklaďte fantázií medze.

Nezabúdajte ani na to, že pomaly sa bude blížiť aj čas Vianoc a čo je viac ako keď si nájde váš blízky pod stromčekom darček vyrobený z lásky a vlastnými rukami?

 

Zdroj obrázku: glebchik / Shutterstock.com