Inšpirujte sa najobľúbenejšími kuchyňami v roku 2022

0
65
Inšpirujte sa najobľúbenejšími kuchyňami v roku 2022

Pri kuchyniach nepochybne platí heslo „sto ľudí, sto chutí”. Niektoré kuchyne však môžete vídať v domácnostiach častejšie ako iné. Je to práve preto, lebo ide o moderné typy, ktoré sú v posledných rokoch najobľúbenejšie. Ak hľadáte inšpiráciu na funkčné a vizuálne atraktívne kuchyne práve do vašej domácnosti, ste na správnom mieste.

Výrazné farebné kuchynské linky, ktoré zvykli mať naše babičky, dnes už bežne nevidíte. Dôvodom je, že do popredia sa dostali moderné kuchyne, ktoré majú stále viacej fanúšikov. Konkrétne tri typy kuchýň sú mimoriadne obľúbené v tomto roku. O aké typy ide?

1. V jednoduchosti je krása

Čím jednoduchšie, tým lepšie. Touto vetou sa riadia nejedni majitelia domu, ktorí si práve vyberajú svoju kuchyňu. Čím je totiž niečo jednoduchšie, tým sa to ľahšie čistí, udržiava a spravuje. Preto medzi nepochybne najobľúbenejšie modely patria biele kuchyne.

Táto svieža neutrálna farba vyžaruje čistotu a eleganciu. Biele kuchyne pôsobia na prvý pohľad prívetivo, mimoriadne vkusne a dokonca opticky zväčšujú priestor. Po každej práci musíte samozrejme poctivo utrieť kuchynskú linku, avšak vyčistená biela kuchyňa priam žiari.

2. Kuchyňa ako z paláca

Obľúbeným motívom pre kuchyne je tiež mramorový vzor. Mramor je ako materiál veľmi pevný a odolný. Kedysi sa vo veľkom využíval pri stavbách hradov a palácov. Je to dôvodom, prečo na mnohých pôsobí veľkolepo a honosne. Výhodou mramoru je tiež to, že skryje malé nedokonalosti či nečistoty. Ďalším prínosom je, že si môžete vybrať aj farebné prevedenie tohto prírodného kameňa. Väčšinou ide o kuchyne s bielou mramorovou doskou, s nádychom modrého, červeného alebo šedého odtieňa.

3. Nestarnúce drevo vždy zaujme

Najmä na dedinách či na okraji miest nájdete domy, v ktorých stojí tradičná drevená kuchynská linka. Dreveným kuchyniam patrí už niekoľko desaťročí miesto v prvej trojke v rebríčku obľúbenosti. Drevené kuchyne, resp. kuchyne zhotovené z materiálov imitujúcich drevo (drevokresbu, štruktúru a vlastnosti), pôsobia retro vintage štýlom. Hodia sa nielen do domácností zariadených v rustikálnom duchu, ale aj do tých moderných – sú nadčasovou a univerzálnou voľbou.

 

 

Zdroj foto: ALDECA studio / Shutterstock.com

Zdroj foto: 2M media / Shutterstock.com