Vyberáme originálny a štýlový TV stolík

0
818

Televízor je vo väčšine domácností samozrejmosťou, pri ktorom trávime pohodové chvíle plné oddychu. Vyžaduje si však špecifické umiestnenie, ktoré bude funkčné, efektívne a dizajnové zároveň. Niektoré televízory je možné ukotviť priamo na stenu, praktickejším riešením je však položiť televízor na špeciálny TV stolík. Ako tento stolík vybrať a aké sú jeho výhody?

TV stolík by mal byť predovšetkým stabilný

Súčasné televízory sa od ich predchodcov vyznačujú najmä nízkou hmotnosťou. Rapídne sa tiež znížila ich hĺbka a zväčšila uhlopriečka. Kvalitný TV stolík by mal mať pevnú konštrukciu a dostatočnú veľkosť, aby televízor nespadol a nepoškodil sa. Vysokú pevnosť a stabilitu zabezpečia predovšetkým nízke a široké modely stolíkov.

Pri výbere zvážte aj to, v akom štýle je vaša obývačka zariadená. Pokiaľ máte drevený nábytok, kovový alebo sklenený stolík môže pôsobiť rušivo. Najväčšou istotou je masívne drevo, pri ktorom je stabilita a dlhá životnosť zaručená. Lacnejšou a podobne stabilnou alternatívou je laminát, vďaka ktorému môže mať TV stolík takmer akýkoľvek dizajn. Laminát je zároveň odolný voči poškriabaniu, vlhkosti a vysokej teplote.

Ak to dizajn vašej obývačky dovoľuje a nebojíte sa moderných prvkov, stavte na originálny TV stolík. Môže ním byť stolík z tvrdeného bezpečnostného skla, kovový stolík alebo moderná komoda s pridanými retro prvkami, vzormi alebo s originálnou kombináciou farieb. Okrem klasického obdĺžnikového prevedenia môžete siahnuť aj po rohovom TV stolíku, ktorý predstavuje veľmi praktické riešenie najmä v menších priestoroch. Oceníte ho aj v situácii, keď nechcete, aby televízor v miestnosti pôsobil ako stredobod pozornosti.

Rozmer TV stolíka vyberajte podľa veľkosti televízora

Nákup vhodného TV stolíka by ste mali začať tým, že si ujasníte, aký rozmer bude mať zariadenie, ktoré na ňom bude stáť. Ideálny stolík by mal šírku televízora o niekoľko centimetrov presahovať. Televízor tak bude mať bezpečnú základňu a vy získate ďalšie miesto na dekorácie alebo prídavné reproduktory. Dôležitou je tiež výška stolíka, ktorá ovplyvňuje pohodlie pri sledovaní. Televízor by mal byť umiestnený vo výške očí alebo o čosi nižšie.

Pri výbere nezabúdajte na praktickú stránku veci, a tou sú poličky a skrinky, ktoré by mali byť súčasťou stolíka. Bezpečne v nich schováte káble, prijímače satelitného signálu, diaľkové ovládače a všetky doplnky, ktoré nemusia byť neustále na očiach. Užitočným vylepšením môžu byť aj kolieska, ktoré vám umožnia so stolíkom jednoducho manipulovať a posúvať ho tam, kde to práve potrebujete. Toto riešenie je vhodné do kancelárií alebo prezentačných priestorov, kde by statická pozícia televízora obmedzovala možnosti jeho využitia