Vytvorte centrum zábavy vo vašej záhrade

0
220
Vytvorte centrum zábavy vo vašej záhrade

Majitelia rodinných domov majú obrovskú výhodu v možnosti trávenia voľného času v záhrade. Okrem posedenie pri kávičke na terase alebo okopávania záhonov sa môžete v záhrade venovať naozaj zábavným činnostiam. Napríklad skákaniu na trampolíne.

Trampolíne prepadne celá rodina

Možno si poviete, že na čo vám trampolína bude. Veď deti majú v záhrade hojdačku, pieskovisko a navyše ste nedávno kúpili pre celú rodinu bicykle. Pri plote vám stojí detský, pánsky i dámsky bicykel a vy sa neviete dočkať prvej jazdy. Nič sa však nevyrovná skákaniu na trampolíne. Pokojne môžete bicykle zatvoriť do garáže, pretože po prvom výskoku si trampolínu zamilujú všetci členovia rodiny. Trampolína nie je len o zábave. Skákanie na nej má taktiež mnohé zdravotné výhody. Pri skákaní sa perfektne uvoľní stuhnuté telo a zároveň vyskáčete stovky kalórií bez nutnosti nudného monotónneho cvičenia. Veľké záhradné trampolíny sú určené naozaj pre celú rodinu, môžu na nich skákať najmenšie deti, ale i vaša babička.

Čo si všímať pri kúpe záhradnej trampolíny

Kam s trampolínou

V prvom rade si dobre premyslite, kam trampolínu umiestnite. Okolo trampolíny by ste mali mať kvôli bezpečnosti aspoň 1 m voľného miesta. Nielen okolo, ale aj nad trampolínou sa nesmú nachádzať predmety, hrany, stromy, ktoré by pri skákaní mohli znamenať riziko zranenia. Trampolína sa inštaluje na trávnatý a predovšetkým rovný podklad. Tvrdé podklady nie sú bezpečné a navyše ničia konštrukciu.

Veľkosť trampolíny

Ak nie ste obmedzení priestorovo, vyberte si čo najväčšiu trampolínu. Na veľkej ploche na skákanie môžu skákať viacerí členovia rodiny spoločne. O to väčšiu spoločnú zábavu zažijete. Najrozmernejšie trampolíny majú plochu s priemerom až 500 cm. Trampolíny môžu byť oválne, trojuholníkové i hranaté. Vďaka tomu ich viete prispôsobiť k tvaru miesta, na ktorom budú umiestnené. Trampolíny od najmenších interiérových až po maxi trampolíny ponúka internetový obchod inSPORTline.

Nosnosť trampolíny

Pri kupovaní trampolíny nezabúdajte preveriť údaje o nosnosti. Ideálne je si vybrať trampolínu s nosnosťou nad 100 kg. Na takejto trampolíne si môžete zaskákať spolu s dieťaťom. Existujú trampolíny aj s vyššou nosnosťou, tie však majú tvrdšiu plochu na skákanie a nie sú vhodné pre najmenšie deti.

Bezpečnosť trampolíny

Niektoré deti vedia na trampolíne vyskočiť naozaj vysoko. Preto nezanedbajte parametre bezpečnosti. Každá exteriérová trampolína musí mať okolo plochy na skákanie ochrannú sieť. Sieť sa uzatvára na suchý zips alebo klipy. Jej výška býva zhruba okolo 1,7 m. Platí pravidlo, že čím vyššia sieť, tým vyššia bezpečnosť. Pre najmenšie deti dokúpte k trampolíne schodíky, po ktorých sa hravo dostanú na pružnú plochu. Každá väčšia trampolína by mala mať dostatočne pevné ukotvenie pomocou kotviacich skrutiek. Skákacia plocha je o rám pripevnená pružinami. Dbajte na pevné krytie pružín a pravidelne ho kontrolujte.