Chcete kráčať s dobou? Plechová škridlová krytina je tou správnou voľbou

0
341
Plechová škridlová krytina je tou správnou voľbou

Stavebný boom sa teší stále veľkej priazni populácie, hlavne mladších generácií. Bývanie pod vlastnou strechou má v týchto ťažších časoch množstvo benefitov a pozitív. A aj keď to môže byť niekedy veľmi náročné a na začiatku treba robiť veľa dôležitých rozhodnutí, výsledok väčšinou stojí za to.

Plechová strešná krytina? A prečo nie…

Výber kvalitných stavebných materiálov a stavebných súčastí je pre stavbu prvoradý. Avšak pri plánovaní strechy je treba vyberať nielen so zameraním na kvalitu, ale tiež na estetiku, cenu či zložitosť pokládky. Pre zjednodušenie výberu je dobré sledovať aj najnovšie módne trendy, ktoré uvedú každého laika do aktuálneho centra diania vo voľbe materiálov na moderné strechy moderných ľudí. Iste nebudete prekvapení, ak na popredných priečkach medzi klasickými škridlami nájdete aj rôzne typy plechovej strešnej krytiny.

Plech na streche, ako ho poznáme z minulých rokov, má už celkom iný dizajn a vlastnosti. Jeho spracovanie a povrchová úprava prešli množstvom inovácií a rôznorodosť tvarov a profilov uspokoja aj toho najnáročnejšieho zákazníka. Pre svoju ľahkosť sa stal obľúbeným prvkom striech starších rekonštruovaných domov. Pre jednoduchosť a rýchlosť pokládky si ho obľúbili nielen zručnejší domáci majstri, ale aj profesionálni klampiari.

Po ekonomickej stránke plechová strešná krytina môže hravo konkurovať každému typu, ktorý je na našom trhu momentálne dostupný a používaný. Ale tým najhlavnejším dôvodom je elegancia takejto plechovej strechy, jej jednoduché a čisté línie, dokonalé tesniace vlastnosti a moderný dizajn. Dizajn, ktorý sa hodí rovnako k novej modernej stavbe, a rovnako k domu, ktorý si už niečo pamätá.

Nedáte dopustiť na klasiku? A čo tak plechová škridlová krytina?

Mohli by ste namietať, že plechová strecha nie je celkom to, čo ste si pre svoj dom vysnili. Voľba škridlovej strechy je určite zásahom do čierneho pri väčšine stavieb. Klasika, ktorá v súčasnej dobe ponúka množstvo tvarov, farebných variácií, ale tiež materiálov. Už dávno to nie je len tá klasická pálená škridla, akú poznali vaši rodičia či starí rodičia. Za týmto klasickým tvarom stoja materiály, ako sú betón, hlina, keramika, ale tiež plech. A aj keď sú všetky na prvý pohľad na nerozoznanie, rozdiely medzi nimi sú veľké. Kým materiály ako hlina, betón či keramika sú pomerne trvácne materiály s dlhou životnosťou, ich hmotnosť, a zároveň aj záťaž na strechu patrí medzi tie najvyššie.Plechová škridlová krytina je tou správnou voľbou

Na rozdiel od nich má plechová škridlová krytina neporovnateľne nižšiu hmotnosť, kým svojou životnosťou dokáže konkurovať ktorémukoľvek inému typu krytiny. Čo sa týka dizajnu a prevedení, na výber je široká škála profilov, imitujúcich tak tvary klasické, ako aj moderné a menej tradičné. Z množstva farebných odtieňov si vyberiete, či sa rozhodnete svoj dom orientovať skôr konzervatívne, ale aj vtedy, ak budete chcieť zažiariť. A to doslova.

Plechová škridlová krytina je unikátnym riešením, ako vytvoriť dokonalý dizajn strechy z kvalitného materiálu s dlhou životnosťou, minimálnou starostlivosťou a stále sa udržať v rámci finančných možností. Vaša strecha tak bude pôsobiť prirodzeným a teplým dojmom, bude dokonale izolovať a chrániť stavbu, no hlavne bude vyjadrením vás, vašich túžob a snov o dokonalom bývaní.

Plechová škridlová krytina je tou správnou voľbou