Zariaďujeme kuchyňu: tipy na praktické kúsky kuchynského nábytku

0
100
Zariaďujeme kuchyňu: tipy na praktické kúsky kuchynského nábytku
Zariaďujeme kuchyňu: tipy na praktické kúsky kuchynského nábytku

Kuchyňa je srdcom domova, a preto je dôležité zvoliť správny kuchynský nábytok, ktorý bude zodpovedať vašim potrebám. Väčšina ľudí kúpi ako nábytok do kuchyne kompletne vyrobenú kuchynskú linku. Skúste ísť na výber nábytku do kuchyne inak. Vyberte si nábytok do kuchyne po kusoch a zostavte linku podľa vlastných preferencií a nápadov. Ktoré kúsky nábytku pri výbere nesmiete vynechať?

Horné skrinky

Horné kuchynské skrinky sú dôležitou súčasťou každej kuchyne, umožňujú skladovanie kuchynských potrieb a potravín. Dôležité je, aby mali dostatok priestoru na uloženie širších či vyšších kuchynských potrieb, dostatok políc a presklených častí kvôli prehľadnosti uloženého náradia.

Dolné skrinky

Dolné kuchynské skrinky slúžia na uloženie hrncov, panvíc alebo elektrospotrebičov. Mali by byť priestrannejšie ako horné skrinky. Dbajte na to, aby sa jednoducho otvárali, mali stabilnú základňu, vysúvacie priestory a zásuvky na uloženie príborov.

Rohové skrinky

Rohové skrinky sú ideálne do kuchýň menších rozmerov. Dokážu optimálne využiť každý centimeter miestnosti. Myslite na to, aby rohové skrinky disponovali  inteligentnými úložnými riešeniami ako sú výsuvné koše, policové systémy a výsuvné police. Efektívne využitie priestoru a pohodlný prístup k uloženým predmetom vám spríjemní prípravu jedla.

Kuchynská doska

Nábytok do kuchyne sa nezaobíde bez kuchynskej doske. Na doske nešetrite a vyberte si materiál, ktorý je odolný voči mechanickému poškodeniu, poškriabaniu, teplu a záťaži. Ideálne je dubové masívne drevo. Povrchovo ošetrené masívne drevo sa jednoducho čistí a udržiava. Súčasťou kuchynskej pracovnej dosky musí byť miesto na výlevku.

Kuchynský ostrovček

Vo veľkej kuchyni si môžete dovoliť umiestniť kuchynský ostrovček. Ide o praktický i multifunkčný kúsok nábytku, ktorý slúži na prácu a na stretnutia rodiny. Nahradí barový pult či jedálenský stôl počas rýchlej konzumácie jedla. Vyberte ostrovček s robustnou konštrukciou, úložným priestorom a výčnelkami pre zasunutie stoličiek.

Príborník

Do kuchýň zariadených vo vidieckom a rustikálnom štýle sa veľmi hodia príborníky. Nostalgický kúsok nábytku dobre poslúži na organizované uskladnenie príborov, nožov, riadu a ďalších kuchynských pomôcok.

Policová skrinka

Policové skrinky sú otvoreným úložným riešením na odkladanie kuchynského riadu i dekorácií. Dôležité je, aby mala skrinka stabilnú konštrukciu a police, ktoré udržia aj vyššiu hmotnosť. Esteticky príťažlivý dizajn doplní celkový vzhľad kuchyne.

Tip na záver: Pri výbere kuchynského nábytku je dôležité mať na pamäti nielen estetické hľadisko, ale aj praktické aspekty. Správny výber kuchynského nábytku môže zásadne ovplyvniť celkový dojem z vašej kuchyne a zabezpečiť, že každodenné varenie a príprava jedál budú potešením.