Zariaďujete spálňu? Myslite na kvalitný spánok

0
404

Zariaďovanie izby, v ktorej budete spávať, nie je len o farbách a nábytku. Myslieť treba aj na kvalitu spánku, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou ľudského bytia. Veľkú pozornosť preto venujte nielen rámu postele, ale aj matracom a roštom.

Nezľaknite sa veľkej ponuky

Ak ste dlhé roky kúpu novej postele neriešili, možno sa v prvom momente zľaknete širokej ponuky, ktorá je na trhu. Či už ide o samotnú posteľ, matrace alebo rošty, veľké množstvo rozhodovanie len zhoršuje. Na druhej strane je ale pozitívom, že si môžeme vyberať presne to, čo sa nám hodí a čo naše telo potrebuje. Na zorientovanie sa je potrebné postupovať krok po kroku, čím dôjdeme do vytúženého cieľa.

Základom pri kúpe postele je zohľadniť jej veľkosť a teda rozmer. Prispôsobiť ho budete musieť nielen vašej postave, ale aj priestoru, v ktorom sa bude posteľ nachádzať. Podľa toho vyberajte aj rozmer matracov, v prípade manželských môže ísť nielen o dva kusy, ale aj jeden spoločný. Treba ale povedať, že spoločný matrac by ste mali mať len v tom prípade, ak bude z pohľadu tvrdosti každá strana iná. Dôvodom je, že každý človek má inú hmotnosť a obľúbenú polohu a preto by mal byť matrac prispôsobený aj týmto parametrom. Lepším riešením je niekedy vybrať dva rozdielne matrace, ktoré ale do posteľného rámu dokonale sadnú. Ak sa vám podarí vybrať dokonalé matrace, ktoré budú pohodlné a kvalitné, pokračovať budete výberom roštov. V tomto prípade poznáme dve základné skupiny a to lamelové a segmentové. Lamelový rošt je zložený z lamiel, no jednotlivé výrobky sa líšia ich počtom, šírkou a uložením. Okrem toho treba zohľadniť aj vzdialenosť medzi lamelami a možnosť nastavenia tuhosti. Segmentové rošty sú známe tým, že vďaka pružnému podopieraniu tela dokážu rozložiť váhu človeka, čím sa matrac zaťaží na celej ploche. Tieto rošty sú tak prispôsobivejšie, poskytujú aj lepšiu oporu a spoluprácu s matracom.

Oba tieto typy je možné mať v troch variantoch a to rovné bez možnosti polohovania, polohovateľné manuálne alebo polohovateľné motorom.

Počuli ste už o matrace z peny Aloe – Vera?

Možno to bude znieť divne, alebo až neuveriteľne, no trh nám ponúka naozaj všeličo. Novinkou vo svete matracov je matrac Viscogreen vyrobený z novo na trh uvedenej peny Aloe-Vera. Ide o jedinečný výrobok s príjemnou tuhosťou a výbornými vlastnosťami. Tento matrac je schopný odolávať vysokej záťaži a vďaka mikrokapsuliam Aloe Vera udržiava prostredie hygienicky čisté. Pena, z ktorej je matrac vyrobený aktívne ničí baktérie, čím zabezpečuje dokonalú hygienu.