Vosky a voskové oleje ochránia drevené povrchy

0
434

Drevo je jedinečným materiálom. Má skvelé vlastnosti, dobre sa spracúva a predmety z neho zhotovené majú svoje čaro. Jedinou nevýhodou dreva je, že sa treba o neho starať a ošetrovať ho. Nemusíte však zúfať. Pomocou voskových olejov a voskov na drevo ľahko impregnujete každý drevený povrch a predĺžite jeho životnosť.

Ošetrujeme drevo voskom

Vosky sú vhodným pomocníkom pri ošetrení drevených povrchov akými sú napríklad kuchynské stoly a linky, knihovne alebo rámy na obrazy. Pomocou voskov na drevo ochránite drevo pred vlhkom, odratím alebo poškriabaním. Vosky na drevo sa vyrábajú vo viacerých farebných odtieňoch, a preto sú vhodné na ošetrenie rôznych druhov dreva. Vďaka ich mäkkému zloženiu sa s nimi jednoducho pracuje a nehrozí znehodnotenie povrchu. Po aplikácii vosku drevo žiari a vyzerá ako nové. Ošetrenie voskom je jednoduchou záležitosťou. Vosk stačí natrieť na povrch dreva a po pár minútach zotrieť jeho zvyšky utierkou. Veľký výber voskov na drevo nájdete na stránkach internetového obchodu bugy.sk. Okrem voskov ponúkajú webové stránky bugy.sk široký výber kozmetiky, drogérie, potravín alebo krmív pre zvieratá.

Ošetrujeme drevo voskovým olejom

Voskový olej na drevo je vysokoúčinný prípravok na ošetrenie nielen povrchu dreva, ale aj jeho vnútornej štruktúry. Voskové oleje sú vyrábané z malých molekúl, ktoré vedia šikovne ochrániť drevo zvonku i zvnútra. Tieto oleje ochránia namáhané drevo v exteriéry, napríklad záhradný nábytok alebo rámy okien. Odporúčame vám vyskúšať voskový olej BELINKA, ktorý nájdete na stránkach eshopu bugy.sk. Tento prípravok obsahuje aromatické oleje a kvalitné prísady. Olej BELINKA sa využíva hlavne na ochranu kuchynských liniek a stolov. Nábytok vďaka nemu lepšie odoláva vlhkosti. Voskový olej sa aplikuje na drevo rozliatím. Ak vidíte na drevenom povrchu miesta, do ktorých olej rýchlo vsiakol, pridajte na toto miesto ďalšiu vrstvu oleja. Na konci procesu jednoducho utrite zvyšky oleja utierkou. Pomocou voskových olejov na drevo zvýšite životnosť drevených povrchov o niekoľko rokov.