Zdravé a výživné letné recepty pre celú rodinu: Ako pripraviť chutné a zdravé jedlo

0
57
Zdravé a výživné letné recepty pre celú rodinu
Zdravé a výživné letné recepty pre celú rodinu

Už poznáte ten pocit, keď je vonku horúco a vaša chuť na jedlo je skôr na ľahšie a zdravé varianty? Tak nechajte tie ťažké a mastné jedlá stranou a poďme sa pozrieť na niekoľko nápadov na zdravé a výživné letné recepty. S Kaufino a MrOferto môžete nakúpiť všetky potrebné suroviny za skvelé ceny!

Chutné a zdravé letné recepty

Čerstvé ovocie a zelenina, celozrnné potraviny, bielkoviny a zdravé tuky sú piliermi zdravých a výživných letných jedál. Pozrime sa na dva recepty, ktoré budú vašu rodinu zásobovať energiou počas letných mesiacov.

Čerstvý ovocný šalát: Do tohto šalátu sa skvele hodia jahody, maliny, čučoriedky a hrozno, ktoré nájdete v Lidl leták na budúci týždeň. Ovocie pokrájajte a zmiešajte v miske. Môžete pridať aj jogurt alebo med na dosiahnutie sladkosti. Šalát servírujte chladený, ideálne po dobu jednej hodiny v chladničke.

Letný grilovaný kurací šalát: Začnite tým, že kúpite najkvalitnejšie kuracie mäso z Kaufland letáku od štvrtka. Mäso nakrájajte na plátky, ochuťte korením a grilujte. Potom ho pridajte do zmesi čerstvej zeleniny, ako sú šalát, paradajky, uhorky a paprika. Môžete pridať aj avokádo pre zdravé tuky. Na omáčku skúste citrónový dresing – vymiešajte šťavu z citróna, olivový olej, med a korenie. Akčné letáky Kaufland ponúkajú všetky potrebné suroviny vždy za výhodné ceny.

Ako bonus pre vás máme recept na osviežujúci letný nápoj: Domáca citrónová limonáda. Potrebujete len citróny, med alebo cukor, vodu a ľad. Citróny vymačkajte, pridajte med alebo cukor podľa chuti, zalejte vodou a poriadne premiešajte. Podávajte s ľadom a užívajte si letné osvieženie!

Nakupujte chytro s Kaufino a MrOferto

Nakupovanie surovín pre zdravé a výživné letné jedlá nemusí byť drahé. S Kaufino a MrOferto môžete jednoducho nájsť najlepšie ceny a využiť akčný leták Lidl alebo akčné letáky Kaufland.

Na Kaufino nájdete nielen najnovší Lidl leták na budúci týždeň, tiež Kaufland leták od štvrtka, takže budete mať vždy prehľad o aktuálnych akciách. A ak hľadáte ďalšie obchody, MrOferto vám umožní porovnať ceny z rôznych letákov, vrátane akčného letáku Lidl a Kaufland letáku.

Máte teda všetky nástroje na dosah ruky, aby ste pripravili zdravé a výživné letné jedlá pre celú rodinu bez toho, aby ste museli preplácať. Tak na čo ešte čakáte? Začnite plánovať svoje letné menu už dnes!