Zhodnoťte svoje peniaze efektívne: riešením je investičné zlato!

0
64
Zhodnoťte svoje peniaze efektívne: riešením je investičné zlato!
Zhodnoťte svoje peniaze efektívne: riešením je investičné zlato!

Poznáte ten pocit. Každý mesiac si rovnakú čiastku odkladáte na sporiaci účet, no jej hodnota nejakým spôsobom nerastie. A o tom to presne je. Ak chcete zhodnotiť svoje financie, odporúčame vám investovať. Ktorý spôsob je však ten najlepší? Podľa mnohých odborníkov je to práve investičné zlato.

Chcete sa efektívne ochrániť pred rastúcou infláciou? Máte pocit, že vaše peniaze nejakým spôsobom nerastú na hodnote? V tom prípade je pre vás tým správnym riešením investičné zlato! Čoraz častejšie sa dostáva do popredia a získava na svojej popularite. Predtým, ako sa však vrhnete do jeho kúpy, dôkladne si porovnajte ceny u jednotlivých predajcov. Vyberte si takého, ktorí je lacnejší, má zlato skladom a na trhu pôsobí niekoľko rokov. Budete tak mať istotu, že ide o overeného predajcu, ktorí na vás nechce len zarobiť.

Vhodné pre každého

Aj napriek tomu, že si možno mnohí mysleli, že investovanie do zlata je len pre bohatých, nie je to tak. Situácia sa zmenila a dnes si túto možnosť investovania môže dovoliť skutočne každý. Nemusíte vlastniť veľké majetky na to, aby ste dokázali zhodnotiť svoje financie vďaka zlatu. Je totiž známe, že napríklad zlaté zliatky si môžete zakúpiť už v pár desiatkach alebo stovkách eur.

Ponuka nie je pestrá

Žiadna česká mincovňa investičné zlato vo forme zlatých tehličiek nevyrába. Medzi producentov svetovo uznávaných zlatých tehličiek nepatrí ani žiadna slovenská mincovňa. Preto je ponuka na slovenskom a českom trhu pomerne úzka, no za to ceny u predajcov sa dokážu výrazne líšiť. To však podľa odborníkov nie je správne. Cena zlata za zliatky, ktoré sú rovnakej hmotnosti, rýdzosti a pôvodu, by mala byť tiež rovnaká. U najlacnejšieho a najdrahšieho predajcu však cenové rozpätie častokrát presahuje aj neuveriteľných 10 %, čo je skutočne obrovské číslo.