10 výhod sprchového kúta bez vaničky

0
934

Stále viac majiteľov nových a moderných stavieb sa rozhoduje nielen pre klasickú vaňu, ale aj pre sprchový kút. Dôvodom je najmä priestorová nenáročnosť a pohodlie pri sprchovaní, po ktorom túži každý z nás. Existuje niekoľko druhov kútov, ktoré sa odlišujú rôznymi vlastnosťami. Každý jeden z nich má výhody a nevýhody, s ktorými sa treba oboznámiť ešte pred jeho realizáciou. Veľmi obľúbeným typom je sprchový kút bez vaničky, ktorý je požiadavkou stále väčšieho množstva ľudí. Ten disponuje viacerými výhodami, vďaka ktorým nemá vo svete sprchovania konkurenciu.

Prečo sa rozhodnúť pre kút bez vaničky?

Riešenie šité na mieru – tento kút sa dokáže dokonale prispôsobiť hocijakému priestoru v dome alebo byte. Steny sa dajú umiestniť podľa vašich predstáv, pričom nie ste skoro ničím obmedzovaný. Na základe vlastných požiadaviek si tak vytvoríte dokonalý priestor, ktorý sadne vám aj vašej rodine.

Komfort –sprchový kút bez vaničky vám umožní rýchle a jednoduché používanie. Pri vstupe a ani východe nemusíte zdolávať prekážku a preto vám tento typ sprchy prináša dokonalé pohodlie.

Elegancia – sprchový kút bez vaničky pôsobí omnoho elegantnejšie, ako tie s vaňou. Pri pohľade naň vás nič nevyrušuje a sklenené steny vytvoria dojem, že sprcha je väčšia ako v skutočnosti.

Dizajn – sprcha bez vaničky vyzerá omnoho lepšie ako tá s ňou. Z pohľadu dizajnu ide o moderné riešenie, ktoré na pohľad poteší každého. Ak ho doplníte vhodnými obkladmi, sprchový kút sa bude plynule prelínať, čím vytvorí dokonalý dojem.

Jednotnosť dlažby – tento sprchový kút je umiestnený priamo na podlahe, vďaka čomu je dlažba dokonale jednotná. Vanička môže v niektorých prípadoch pôsobiť rušivo a preto sa jej jednoducho vyhnite.

Dokonalý spád – funkcia vaničky býva nahradená vyspádovanou podlahou a žľabom, čo zabráni pretekaniu vody do kúpeľne. Žľab plní nielen praktickú, ale aj estetickú funkciu.

Jednoduché čistenie – hygiena v tomto kúte je omnoho rýchlejšia a jednoduchšia. Keďže sa skladá len zo skla a stabilizačnej vzpery, nenachádza sa v ňom veľa miest, kde by sa mohli udržiavať nečistoty. Stačí vám teda umyť sklo a obklady.

Dve osoby naraz – keďže sprchový kút bez vaničky poskytuje dostatok priestoru, pokojne sa v ňom môžu osprchovať aj dve osoby naraz. Ani rodina s deťmi tak nepotrebuje veľkú vaňu, pretože dieťa si dokážete umyť vlastnými rukami v tomto kúte.

Bezbariérový prístup – tento typ sprchy je vhodný aj pre imobilných ľudí, ktorí majú problém s pohybom. Pri vstupe do neho nemusia zdolávať prekážku, ktorou vanička určite je. Ich vstup bude tak pohodlnejší, ako kedykoľvek predtým.

Žiadne pretekanie vody – nevýhodou vaničiek je fakt, že v niektorých prípadoch nestačí voda odtekať a vaňa jednoducho pretečie. Ak sa rozhodnete pre sprchu so žľabom, nič takéto sa vám nikdy nestane. Vy sa tak nemusíte báť, že vytopíte kúpeľňu alebo susedov.