5 činností, pri ktorých sa využívajú štvorkolky

0
73
5 činností, pri ktorých sa využívajú štvorkolky

Viete vymenovať aspoň dve využitia štvorkolky? Väčšina ľudí si predstaví toto vozidlo s pohonom na všetkých kolesách na pretekárskej dráhe. Štvorkolky však prešli dlhým vývojom a ich využitie je oveľa širšie, ako si viete predstaviť. My vám predstavíte 5 situácií a činností, pri ktorých sa štvorkolky využívajú najčastejšie.

1. Záchranárske práce

V rukách záchranárov sa štvorkolky využívajú počas celého roka. V lete klasicky na kolesách a v zime po výmene kolies za snežné pásy sa štvorkolka zmení na snežný skúter. Sila motora vytiahne do hôr výbavu na záchranárske akcie. Priestranná korba na nákladnej štvorkolke môže poslúžiť aj na prevoz zraneného. Štvorkolky využívajú taktiež požiarnici, o čom sa mohli požiarmi zasiahnutí ľudia presvedčiť v uplynulých letných mesiacoch.

2. Prevážanie zásob

Zostaneme ešte chvíľu v horách, kde terén neumožňuje na niektorých miestach prejsť väčším terénnym vozidlám. Niekedy ich motor stačí, ale rozmery nepustia medzi stromami či medzi skalami. Na prevážanie zásob do odľahlých horských chát je štvorkolka tým pravým vozidlom.

3. Prevážanie nákladu

Medzi najviac využívané a preferované štvorkolky patria štvorkolky can am s nákladnou korbou. Korba premení štvorkolku na menšie nákladné vozidlo. Menšie rozmerovo, ale nie výkonnostne. So švorkolkou môžete prevážať náklad nielen cez pole, záhradu alebo ovocný sad. S nákladom si štvorkolka poradí aj počas prejazdu v lese.

4. Udržiavanie parkov a záhrad

K štvorkolkám sa dá pripojiť náradie na čistenie chodníkov a odhŕňanie snehu. Možné je kúpiť aj kosačky vyrobené ako prípojné zariadenie k štvorkolke. S takouto výbavou sa dá kompletne udržiavať park alebo okrasná záhrada. Výhodou štvorkolky je, že sa dostane cez vyvýšené miesta a pokosí trávu aj medzi stromami. Je rozmery sú ideálne na čistenie menších chodníkov a prístupových ciest.

5. Farmárske práce

Spomenuli sme, že k štvorkolke je možné pripojiť náradie. Ponuka náradia k štvorkolkám je široká, čo umožňuje tento stroj využívať rovnako ako traktor. So štvorkolkou je možné orať i siať alebo zberať úrodu.

Predpokladom toho, že dokážete využiť štvorkolku správnym spôsobom je dokonalý stroj. Perfektnú štvorkolku s doplnkovou výbavou si zostavíte vďaka tomuto konfigurátoru https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.