Čistenie fasád ako súčasť jesennej údržby vášho domu

0
51
Čistenie fasád ako súčasť jesennej údržby vášho domu
Čistenie fasád ako súčasť jesennej údržby vášho domu

Pravidelná údržba rodinného domu, jeho okolia či záhrady patrí k činnostiam, na ktoré by ste rozhodne nemali zabúdať. Tak, ako sa pravidelne staráte o čistotu a bezchybný stav interiéru, je dôležité nezanedbávať ani vonkajšie priestory a plochy. A práve prichádzajúca jeseň je ideálnym obdobím, kedy sa o niečo viac môžete povenovať exteriéru svojej nehnuteľnosti. Keďže letné mesiace lákajú skôr k vode a relaxu než k údržbe domu, je najlepším riešením naplánovať si tieto povinnosti na skorú jeseň, kedy je počasie ešte stále veľmi príjemné. A čo určite patrí k starostlivosti o exteriér? Je to čistenie fasád, vrátane ich dezinfekcie a následnej aplikácie ochranného náteru. Viac sa ale už dozviete v tomto článku.

Čistenie fasády od lastovičiek – počkajte s ním až do ich odletu

Znečistenia na fasáde môžu byť rôzneho druhu, ale k tým najčastejším určite patria nečistoty spôsobené hniezdením vtáctva, predovšetkým lastovičiek. Aj v tomto prípade je práve jeseň ideálnym obdobím, kedy dať fasádu domu opäť do poriadku, a to z jednoduchého dôvodu. Práve vtedy lastovičky odlietajú na prezimovanie do teplejších krajín. Deje sa tak väčšinou na začiatku alebo v priebehu septembra. Jesenné čistenie fasády od lastovičiek je teda najistejším spôsobom ako lastovičky neohroziť a nedostať tak vysokú pokutu, keďže sú zákonom chránené.

Čistenie fasády domu – cena za odborné prevedenie

To, čo väčšinu z vás bude určite zaujímať, je cena za čistenie fasády domu odborníkmi v porovnaní so svojpomocným čistením.

Tu však musíme upozorniť, že svojpomocné čistenie, či skôr umytie fasády, nie je najlepším riešením, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Cena za svojpomocné čistenie fasády domu môže byť vyššia ako ste dúfali, najmä ak príde k jej poškodeniu, a s tým sa stretávame úplne bežne. Rizikom je aj veľmi rýchle opätovné znečistenie, keďže neodborné samočistenie nedokáže odstráni nečistoty a zárodky rias či plesní z pórov fasády, ako je to v prípade profesionálneho čistenia fasády.

Cena profesionálneho čistenia sa odvíja od veľkosti plochy, ktorú je potrebné vyčistiť, aj od stupňa znečistenia. Požiadajte preto o bezplatnú ukážku odborného čistenia a predbežnú cenovú ponuku. Vo všeobecnosti však môžeme povedať, že cena za čistenie fasád sa pohybuje okolo 3,8 eura za meter štvorcový.