7 vecí, ktoré muži robia najčastejšie doma vo svojom voľnom čase

0
406
7 vecí, ktoré muži robia najčastejšie doma vo svojom voľnom čase
7 vecí, ktoré muži robia najčastejšie doma vo svojom voľnom čase
Priemerný muž má každý deň aspoň 4 hodiny voľného času. Čo je teda dostatok na to, aby mohol pravidelne pestovať svoje vlastné aktivity. A to či už mimo domu, alebo v prostredí domácnosti. Niektoré z voľno-časových aktivít sú v celku bežné, iné sa čiastočne vymykajú z normálu. Ktoré z nich robia muži azda najčastejšie? Tu je zoznam siedmych z nich.

Sledovanie televízie

Určite sa nikto nečuduje tomu, že začneme sledovaním televízie. To je rozhodne tou najčastejšou aktivitou mužov doma. I keď o slove aktivita môžeme čiastočne polemizovať.  Psychológovia sa zhodujú na  tom, že sa na televízii môžeme stať závislí rovnako ako na droge. Týka sa to hlavne ľudí so sklonom k závislostiam. Dlhé vysedávanie pred telkou má tiež negatívny dopad na naše zdravie. Veľkým rizikom je strašiak zvaný obezita. Jedna sa málo hýbeme, a navyše pri sledovaní obľúbených programov často zbytočne zjeme veľké množstvo kalórií. Na konci napínavého filmu sa potom len čudujeme, čo sme to zase všetko zjedli. A pomaly a iste začíname priberať. Vďaka dlhému sedeniu a konzumácii nezdravých dobrôt, sa spomaľuje náš metabolizmus a vzrastá množstvo cholesterolu v krvi. Okrem pribúdajúcich kilogramov tak hrozí aj nebezpečenstvo cievnych ochorení a ohrozenia srdca. Pokiaľ si maškrtenie pri televízore nedokážete odpustiť, pripravte si na tanierik miesto chipsov radšej čerstvé ovocie a pohár vína či piva vymeňte za vodu alebo čaj. Namiesto sledovanie televízie z gauča preto skúste napríklad z času na čas zahrať si na televízií hru. Pri nej sa síce telo nehýbe, no je rozhodne aktívnejšie, ako pri ležaní a sledovaní programu.

Hry na počítači

V každom mužovi sa ukrýva veľké dieťa, čo sa dá sledovať aj na popularite počítačových hier v mužskej populácií. Hry mužom ponúkajú príležitosť dostať sa do úplne inej reality a dosiahnuť v nich to, čo v bežnom živote nie je možné. Niekedy sa jedná o strategické hry, strieľačky alebo auto závody, inokedy o kasínové hry. V popularite je najmä poker, blackjack či menej známy live baccarat. Pri ňom je cieľom hráča čo najviac priblížiť hodnotu svojich kariet k číslu 9 a poraziť súpera.

 

Práca v domácnosti a záhrade

Je len na úžitok, ak má muž snahu zveľaďovať svoju domácnosť a jej okolie a aktívne na tom pracuje. Každá žena, ktorá takéhoto muža má, musí byť rozhodne šťastná. Kosenie záhrady, starostlivosť o záhony a ovocné stromy či malé rekonštrukcie v dome zaberú veľa času, no nájdu sa jedinci, ktorí to berú ako relax. Najmä v prípade, že počas dňa pracujú hlavou a doma ju už potrebujú vypnúť a skôr pracovať manuálne.

Cvičenie

Prácou sa fyzická aktivita vo voľnom čase muža nekončí. Mnoho z nich malo sen mať u seba doma malú posilňovňu a teraz v nej zveľaďujú svoje telo. Cvičenie doma má viacero výhod. Jednak sa nestráca čas cestovaním do fitka, no v prípade potreby je muž svojej žene kedykoľvek k dispozícii.

Stretávanie sa s priateľmi

Dom či záhrada je ideálnym miestom na sociálne kontakty. Nielen s členmi domácnosti, ale aj inou rodinou či priateľmi. Muž, ktorí nemá dostatok sociálnej interakcie, môže trpieť, a preto mu ju treba dopriať. Nikdy nie je zlé, ak si muž na záhrade posedí so svojimi kamarátmi pri pive, prípade zorganizuje záhradnú akciu.

Čítanie kníh

V mužskej populácii sa nájdu aj intelektuálni jedinci, ktorí si nevedia predstaviť väčšiu domácu pohodu vo svojom voľnom čase, než je čítanie kníh. U mužov vedú jednoznačne detektívky, sci-fi romány, ale aj literatúra faktu.

Surfovanie po internete

S modernou dobou prichádzajú aj moderné aktivity na voľný čas, a tým je rozhodne aj surfovanie na internete. Veď na ňom dokáže muž nájsť presne to, čo ho zaujíma. Svetové dianie, sociálne siete, filmy, seriály, zoznamovanie sa s novými ľuďmi. Treba si však dať pozor na to, aby sme sa nestali otrokmi internetu a venovali mu skutočne len nevyhnutný čas.

Samozrejme, len týchto sedem aktivít nie je všetko, čím muži trávia svoj voľný čas doma. Každý človek je unikát, a preto sú unikátne aj jeho záľuby. Ktoré sú tie vaše najobľúbenejšie?