Práce na záhrade v apríli

0
336
Práce na záhrade v apríli
Práce na záhrade v apríli

Čo sa deje na záhrade

Počas apríla už začína rásť väčšina rastlín. Otepľuje sa, slnečné lúče sú teplejšie a darí sa rastlinám na skalke i cibuľovinám. Je ale potrebné mať na pamäti, že začiatkom apríla sa ešte môžu objaviť prízemné mrazíky, ktoré by mohli niektoré snahy zmariť. Počas apríla sa musí upratovať staré drevo a lístie a začať s čistením záhonov po zime.

Nožnice do rúk, ide sa strihať

V priebehu apríla by ste mali dať svojej záhrade tvar a prečistiť ju. Vezmite do rúk nožnice a z okrasných kríkov a stromov odstráňte všetky suché vetvy. Odstrihnite tiež drevo, ktoré je na pohľad poškodené a mŕtve. Zima sa so stromami vie pohrať, na jar je potrebné ich znovu oživiť.

Postarajte sa tiež o svoje ruže, ktoré sa pomaly prebúdzajú zo zimného spánku. Odstráňte lístie a čečinu, zostrihnite konáre a rozhrňte pôdu. Zrezanie potrebujú aj ovocné stromy, najmä kôstkoviny, ktoré neboli upravené predchádzajúci rok. Na konci apríla sa môžete pustiť do štepenia.

Výsadba bylín a zeleniny

Zvyčajná práca na záhrade v apríli zahŕňa aj výsadbu bylín a zeleniny. Na záhony môžete počas apríla vysievať veľa druhov zeleniny, od hrachu cez repu až po mrkvu alebo šaláty. Teplotný priemer sa v apríli pohybuje okolo 8 ° C, čo je ideálna teplota pre rýchly rast rastlín a ich pučanie. V polovici apríla potom môžete začať aj s výsevom paradajok, paprík a cukiet v skleníku. Môžete sa pustiť aj do výsadby predpestovanej zeleniny, konkrétne kapusty, kelu, hlávkového šalátu alebo karfiolu.