Práce na záhrade v apríli

0
182
Práce na záhrade v apríli
Práce na záhrade v apríli

V apríli sa záhradkári v podstate nezastavia. Tento rok trvá zima dlho, takže to, čo sme nestihli v marci, musíme dohnať práve teraz. Starostlivosť vyžadujú okrasné rastliny, zelenina, stromy, byliny aj trávnik.  Prinášame vám stručný prehľad najdôležitejších prác, na ktoré by ste počas mesiaca rozhodne nemali zabúdať.

Čo sa deje na záhrade

Počas apríla už začína rásť väčšina rastlín. Otepľuje sa, slnečné lúče sú teplejšie a darí sa rastlinám na skalke i cibuľovinám. Je ale potrebné mať na pamäti, že začiatkom apríla sa ešte môžu objaviť prízemné mrazíky, ktoré by mohli niektoré snahy zmariť. Počas apríla sa musí upratovať staré drevo a lístie a začať s čistením záhonov po zime.

Nožnice do rúk, ide sa strihať

V priebehu apríla by ste mali dať svojej záhrade tvar a prečistiť ju. Vezmite do rúk nožnice a z okrasných kríkov a stromov odstráňte všetky suché vetvy. Odstrihnite tiež drevo, ktoré je na pohľad poškodené a mŕtve. Zima sa so stromami vie pohrať, na jar je potrebné ich znovu oživiť.

Postarajte sa tiež o svoje ruže, ktoré sa pomaly prebúdzajú zo zimného spánku. Odstráňte lístie a čečinu, zostrihnite konáre a rozhrňte pôdu. Zrezanie potrebujú aj ovocné stromy, najmä kôstkoviny, ktoré neboli upravené predchádzajúci rok. Na konci apríla sa môžete pustiť do štepenia.

Výsadba bylín a zeleniny

Zvyčajná práca na záhrade v apríli zahŕňa aj výsadbu bylín a zeleniny. Na záhony môžete počas apríla vysievať veľa druhov zeleniny, od hrachu cez repu až po mrkvu alebo šaláty. Teplotný priemer sa v apríli pohybuje okolo 8 ° C, čo je ideálna teplota pre rýchly rast rastlín a ich pučanie. V polovici apríla potom môžete začať aj s výsevom paradajok, paprík a cukiet v skleníku. Môžete sa pustiť aj do výsadby predpestovanej zeleniny, konkrétne kapusty, kelu, hlávkového šalátu alebo karfiolu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu