Aké bývanie volia futbalisti?

0
327

Je ťažké generalizovať, kde bývajú športovci. Prečo je tomu tak? Jednoducho, premenných, ktoré prichádzajú do procesu vyberania bývania je nesmierne veľa a takmer každý športový  profesionál to má inak.

Na druhej strane, sú črty, ktoré sa objavujú  u väčšej časti športovej obce, a práve na to sa sústreďujeme v tomto článku. Poďme sa teda pozrieť na to, aké bývanie volia športové hviezdy, pričom sa zameriame predovšetkým na futbalistov, ktorí patria medzi najpopulárnejších športovcov zo všetkých.

Od čoho teda závisí, kde konkrétny futbalista býva? Ako spomíname v úvode, záleží to od veľa faktorov, ale jedným z najrozhodujúcejších je lokácia.

Áno, je totiž veľký rozdiel, či žijete a hráte v meste, ktoré patrí medzi najväčšie v danej krajine, ako je tomu napríklad v prípade Barcelony, Madridu, kde pôsobia hráči Realu a Atlética, Milána, kde pôsobia futbalisti Interu a AC či Londýna, kde nájdete hráčov Chelsea, Tottenhamu Hotspur, Arsenalu, West Hamu a ďalších. Ako to povedať, čím väčšie mesto, tým viacej možností.

Ak hráte jednu z TOP líg v jednom z menších miest, tak nájsť si obydlie, kde nebudete takpovediac na rane futbalovým priaznivcom nie je jednoduché. Aj o tom by vedeli viacerí hovoriť.

Ďalším faktorom sú samozrejme financie, pretože čím viac financií futbalista má, tým viac sa môže rozhodovať podľa toho, čo sa mu páči a čo mu viacej vyhovuje. Existujú totiž mladí hráči, ktorí si kúpia byt v centre veľkomesta, kde je ruch a parádny výhľad, všetko majú blízko, ale ich súkromie je obmedzené. Potom sú tu starší, ktorí majú často niečo odžité, prípadne už majú partnerku a podobne a majú radi svoj osobný priestor a pokoj. Takí volia skôr odľahlejšie mestské časti, prípadne predmestia alebo malé mestečká, ktoré sú v okolí a ponúkajú pokojné prostredie. Majú to síce o niečo ďalej do tréningového centra a na štadión, ale stojí im to za to.

Napríklad, v Barcelone, ktorá je jedným z najväčším a najslávnejších klubov, pričom patrí medzi favoritov, keď príde na futbalové predpovede, to funguje tak, že hráči sú často susedia v jednej z mestkých častí, kde majú postavené parádne domy so záhradami, posilňovňami či výbehmi pre zvieratá. Lionel Messi, Gerard Piqué, Luis Suarez či Frenkie De Jong to k sebe skutočne nemajú ďaleko.

Ktovie, možno aj tento druh súdržnosti prispieva k tomu, že sa Kataláncom každoročne darí v domácej La Lige, kde patria medzi najväčších favoritov aj tento rok. Keď sme už pritom, Barca by chcela uspieť aj v Lige majstrov, v tejto prestížnej súťaži totiž čaká na triumf od úspešného berlínskeho finále proti Juventusu Turín (zápas skončil 3:1) v roku 2015.

Každopádne, chceme poukázať na to, že neexistuje zrejme jednotná definícia toho, ako futbalové hviezdy bývajú. Iné zvyklosti sú v Anglicku, iné v Španielsku a inak to majú aj v Taliansku, Nemecku, Francúzsku či Holandsku. Ako ale píšeme, je podstatné, kde konkrétny hráč hrá, aký má rozpočet a či býva sám, s kamarátmi alebo s partnerkou. Faktorov je veľa, ale môžete si byť istí tým, že keby ste sa do tejto problematiky ponorili hlbšie, zistili by ste, že niektorí z hráčov sú skutočne veľmi kreatívni, čo sa príbytkov týka.