Ako dosiahnuť dokonalé svetlo v interiéri

0
60
Ako dosiahnuť dokonalé svetlo v interiéri

Presvetlené miestnosti pôsobia čistým dojmom, opticky sú rozmerovo väčšie a pozitívnym smerom ovplyvňujú našu psychiku. Dokonalé svetlo v interiéri sa dá dosiahnuť spojením správne zvoleného presklenia stavebných otvorov a svietidlami, ktoré majú vysokú účinnosť. Zároveň je dôležité, aby bolo osvetlenie ekonomicky výhodné.

Jedinečná svetelná hra vďaka veľkým oknám

Bolo by na škodu všetky stavebné otvory urobiť malé v snahe ušetriť na výplniach alebo na energiách. Už pri projekte výstavby domu myslite na fakt, že veľkorozmerné okná vám za istých okolností dokážu v budúcnosti ušetriť značnú časť nákladov na osvetlenie. Veľa ľudí si myslí, že veľké okná sú s ohľadom na šetrenie neefektívne. Nie je to pravda, pretože správne orientované veľkorozmerné okná znamenajú vyhrievanie interiéru v letnom i zimnom období. Stačí, aby slniečko cez deň na chvíľu zasvietilo a prakticky nemusíte využívať kúrenie. Zároveň veľké okná prepustia do miestnosti toľko svetla, že ani v zime nemusíte počas celého dňa zapínať stropné svietidlá. Oba uvedené faktory sú kľúčové pre šetrenie. Ako bonus získate okná, ktoré pôsobia moderne, luxusne a prepoja interiér s exteriérom.

Samotné okná nestačia, pozor na svietidlá

Počas chmúrneho zimného počasia a po zotmení nebudú stačiť ani veľké okná na to, aby ste mali v interiéri dostatok svetla. Dokonalú ilúziu denného svetla dokážu vyčarovať LED svietidlá. Rôzne typy LED osvetlenia jedinečným spôsobom osvetlia celý priestor vrátane zle dostupných miest. Iste dobre viete, že LED technológie sú tiež veľmi úsporné, takže môžete pokojne svietiť hoci aj celú noc a pohľad na účet za elektrinu vás nebude bolieť. Pre inšpiráciu kliknite na stránky ledprodukt.sk.

Ako by malo vyzerať LED osvetlenie

Základom osvetlenia každej miestnosti je centrálne svietenie. Vo väčšine prípadov ide o lustre. Ak hľadáte netradičné riešenie, tak namiesto lustra použite LED panely. Do rohov miestností, nad gauč alebo nad priestor, ktorý chcete mať osvetlený doplnkovo, umiestnite zapustené LED stropné svietidlá. Hľadáte nevšedné a kreatívne riešenie svietenia? Pohrajte sa kdekoľvek s LED pásikmi. LED pásiky do izby sú v súčasnosti najobľúbenejšou LED technológiou, ktorá nechýba ani v jednej modernej domácnosti.