Moderné LED žiarovky či svietidlá sú správnym riešením pri bývaní

0
107
Moderné LED žiarovky či svietidlá sú správnym riešením pri bývaní

Jedným z trendov, ktoré v posledných rokoch prevládajú v oblasti bývania či bytového dizajnu, je snaha byť čo najefektívnejší. Tento trend bude navyše ešte posilnený blížiacim sa rastom ceny energií. Príkladom je svietenie v domácnostiach či vo vonkajších priestoroch rodinných domov. Namiesto klasických žiaroviek si čoraz väčší priestor a obľubu získavajú moderné LED žiarovky, ktoré poskytujú viacero nesporných výhod. Je teda jasné, že sú v súčasnosti tou správnou voľbou aj pre vás.

Jasné fakty

Nie je potrebné uvádzať žiadne hodnotiace súdy či teórie. Pre moderné LED žiarovky hovoria jasné čísla a fakty. Pri svietení ponúkajú až 80-percentnú úsporu nákladov oproti klasickým žiarovkám. Sami uznáte, že to je naozaj markantné číslo. Vďaka tomu poskytujú vynikajúci pomer cena/výkon a taktiež vysokú spoľahlivosť a životnosť. Žiadna žiarovka nie je ´nesmrteľná´, avšak LED žiarovky vydržia jednoducho dlhšie než tie klasické. Toto sú všetko fakty, svedčiace v prospech kúpy modernejšej žiarovky.

Skúste myslieť aj dlhodobo

Pri bývaní je dobré myslieť aj smerom dopredu a dlhodobo. Platí to aj pri svietidlách. Dobre si zvážte a uvedomte, že vo svojom byte či dome nebudete žiť mesiac ani rok, no strávite v ňom minimálne niekoľko najbližších rokov. Preto je dobré hľadať efektívne riešenia. Je jasné, že len LED žiarovky vám razom neprinesú nejakú obrovskú úsporu nákladov, no predstavujú krok správnym smerom a jeden z nástrojov, ako ušetriť, no zároveň zvýšiť svoj osobný komfort, keďže budete mať k dispozícii najmodernejšiu technológiu.

Nielen v interiéri

Moderné LED svietidlá sa dajú využívať aj v exteriéri, čo určite zaujme majiteľov rodinných domov. Na trhu sa nachádzajú LED reflektory, ktoré predstavujú spoľahlivé riešenie pre osvetlenie dvorov a vchodov. Pokročilejšie modely LED reflektorov sú vybavené aj pohybovým senzorom, čiže sa zapínajú na pohyb, nie na klasické šťuknutie vypínača. Najväčšie LED reflektory dokážu bez ťažkostí osvetliť až dvanásťmetrovú plochu.

 

 

Zdroj obrázka: Grigvovan / Shutterstock.com