Ako ladiť dvere s celkovým interiérom?

0
217
Ako ladiť dvere s celkovým interiérom?

Aj vy ste sa rozhodli zmeniť staré interiérové dvere za nové? Nájsť tie správne dvere, ktoré budú spĺňať nielen technické, ale tiež estetické parametre, nemusí byť také jednoduché, ako sa môže spočiatku zdať. Pokiaľ však výberu venujete dostatok vašej pozornosti a nič nenecháte na náhodu, môžete vlastniť aj vy interiérové dvere, ktoré vám vydržia pokojne i desiatky rokov a zároveň budú svojim dizajnom nadčasové a nikdy „nestarnúce“.

Výber materiálu je kľúčový!

Už na začiatok treba spomenúť, že práve od výberu materiálu sa bude odvíjať aj konečná cena dverí. Z tohto dôvodu by ste si mali určiť cenový rozpočet, ktorý nechcete prekročiť. Na trhu nájdeme fóliové dvere, ktoré sú aj najlacnejšie, pričom na výber máte rôzne prevedenia ako sú buk, dub, čerešňa, javor ši wenge. Tieto dvere sa skvelo hodia do bytov, najmä do rodín s malými deťmi či domácim miláčikom, keďže sa dajú ľahko ošetriť a navrátiť im pôvodný vzhľad. CPL laminát má vyššiu odolnosť voči oderu, čo taktiež ocenia rodiny s deťmi, pričom na výber máte rovnako množstvo prevedení i farieb, ktoré môžete doladiť so zvyškom vášho interiéru. Drevená dýha sa vyznačuje najvyšším stupňom kvality, ale tiež vyššou cenou, na čo netreba pri kúpe zabúdať. Tieto typy dvier sú vhodné do domov i chalúp, keďže sú masívne a v kombinácii s nápaditými farebnými dekoráciami môžu byť neprehliadnuteľnou dominantou. Pamätajte, že výroba drevených okien i dverí podlieha prísnym normám, a práve preto je v súčasnosti drevo odolným a kvalitným materiálom.

Nebojte sa kombinovať!

Siahli ste po drevených interiérových dverách? Výborne! V tom prípade sa nebojte kombinovať drevo s inými typmi materiálov ako trebárs s kovom, ktorý navodí nadčasový a elegantný dizajn. Mimoriadne obľúbený je tiež škandinávsky štýl, ktorý sa vyznačuje drevenými prvkami, neutrálnymi farbami a nápaditými geometrickými vzormi, ktoré môžete použiť trebárs v prípade doplnkov či tapiet. Tak čo poviete, aj vy budete vyberať interiérové dvere či exteriérové drevené protipožiarne dvere s ohľadom na štýl vašej domácnosti a skúsite jemne experimentovať s farbami či doplnkami?