Farebné hry v domácnosti. Riaďte sa našimi tipmi

0
146
Farebné hry v domácnosti. Riaďte sa našimi tipmi
Farebné hry v domácnosti. Riaďte sa našimi tipmi

Každá miestnosť v dome si zaslúži vašu pozornosť. Dokonca aj na predsieni záleží, pretože tvorí prvý dojem u návštev. Na vyžarovanie miestností veľmi pôsobia farby na steny. Vďaka farebným hrám v domácnosti dokážete vyčarovať útulné a trendové bývanie. Riaďte sa našimi tipmi.

Vo farbách na stenu nie ste obmedzení

Farby na steny sa dajú kúpiť v predajniach farby laky, kde kúpite tiež iné druhy farieb a ošetrujúcich prípravkov ako je farba na kov, sklo alebo olej na drevo. Obmedzení nie ste len ponukou obchodov. Špecializované predajne poskytujú klientom služby ako je miešanie farieb. Vďaka tejto službe dokážete vyčarovať odtiene, ktoré do bodky splnia vaše predstavy. Komu sa nepáčia monochromatické steny, ten môže každú stenu vymaľovať inou farbou alebo namiesto farieb použiť foto tapety. Veľmi zaujímavý je trend veľkých kobercov, ktoré sa umiestnia na stenu.

Farby sa okrem odtieňa delia aj do kategórií podľa materiálu, na ktorý sa nanášajú. Existujú farby do interiéru na steny alebo do exteriéru na fasády. Dokonca nájdete v ponuke obchodov aj farby proti plesni alebo farby, ktoré udržujú teplotu v miestnosti. Svet farieb je naozaj zaujímavý a hlavne pestrý. Doprajte si aj vy zábavu vo forme hier s farbami.

Farebné inšpirácie pre každú miestnosť

Ja jasné, že existujú univerzálne pravidlá, ktoré platia pre každú miestnosť. Ak chcete priestor opticky zväčšiť, voľte jasné farby. Dôležitá je tiež orientácia izby. Na západ orientované priestory a ostré farby môžu vyvolávať pocity nepokoja. V prípade, že máte dom orientovaný na sever, teplé farby ovplyvnia psychiku a zahrejú. Môžete pokojne natrieť každú stenu inou farbou, ale strop vždy nechajte radšej biely. Za každých okolností platí pravidlo, že neplatia pravidlá t.j. ak sa vám nejaká farby hnusí, nepodľahnite trendom. Naopak, ak milujete napríklad žltú, doprajte si ju v každej miestnosti.

Miestnosti a farebné odtiene

spálni oddychujete, takže zvoľte upokojujúce farby – zelenú, modrú, béžovú, bledo hnedú.

obývačke pracujete  i relaxujete, ale ide o najviac farebne benevolentnú izbu – pokojne zvoľte kombináciu bielej a čiernej, bielej a sivej, zelenú, krémovú.

Do detskej izby patria veselé a povzbudzujúce farby, na pohlaví naozaj nezáleží – zelená upokojí a podporí sústredenie, bledomodrá je farba pokoja i domáckeho prostredia, oranžová podporuje učenie, ale nevymaľujte s ňou všetky steny.

kuchyni sa budete dobre cítiť vďaka optimistickým farbám – vymaľujte steny žltou, oranžovou a levanduľovou.

Väčšina predsiení je malých, takže je na rade optické zväčšenie – použite zrkadlá, béžovú a vanilkovú farbu.