Čo potrebujete pre údržbu drevenej terasy?

0
115
Čo potrebujete pre údržbu drevenej terasy?
Čo potrebujete pre údržbu drevenej terasy?

Chcete vedieť, na aký typ produktov sa možno spoľahnúť v rámci starostlivosti o drevené terasy? Poradíme vám, aké prostriedky vám v tejto situácii môžu byť nápomocné aj odkiaľ a akým spôsobom sa dajú zadovážiť.

Základ ochrany drevenej terasy

Drevená terasa je podobne ako záhradný altánok, drevený plot či ďalšie objekty z dreva umiestnené v exteriéri, vystavená neustálemu vplyvu poveternostných podmienok. Svoje stopy na nej zároveň popri daždi alebo snehu môže zároveň zanechať aj slnečné žiarenie a vlhkosť. Pokiaľ sa rozhodnete vašu terasu pred podobnými faktormi ochrániť, mali by ste vsadiť na prostriedky určené na ochranu dreva vo vonkajšom prostredí. Túto funkciu môže plniť napríklad vhodná lazúra na drevo, pričom špeciálne na terasy sa zameriava kvalitný terasový olej od značiek akými sú Lazurol, Remmers, Osmo alebo Alk. Podobné oleje sú dostupné vo viacerých prírodných odtieňoch typu teak, červený smrek, dub a ďalšie.

Prípravky zamerané na údržbu exteriérových drevených predmetov sú len jednou z mnohých podkategórií, ktoré máte v dispozícii v ponuke internetového obchodu Bugy. Sortiment tejto online drogérie zahŕňa tisíce produktov z oblastí, ku ktorým patrí kozmetika, parfémy, farby na stenu, rebríky, potraviny alebo krmivo. Objednávku na stránke je možné zaplatiť prostredníctvom dobierky, prevodom, platobnou kartou, prípadne osobne pokiaľ si zvolíte osobný odber v hlavnej predajni firmy sídliacej v meste Dolný Kubín.

Tip navyše

V prípade, že bola daná terasa dlhšiu dobu zanedbávaná, bude si tiež vyžadovať precízne čistenie, ktoré ju zbaví prachu, možnej mastnoty a škvŕn alebo znečistenia prírodného pôvodu, či už máme na mysli machy, lišajníky alebo rôznu burinu. V tomto smere vám môže byť nápomocný účinný čistič na terasové dosky, ktorého použitie sa odporúča skôr než začneme aplikovať zvolené farby laky. Spoľahnúť sa taktiež dá na adekvátny impregnačný náter vytvárajúci na povrchu drevených terás ochrannú vrstvu, ktorá ich ochráni pred pôsobením vody, UV žiarenia a iných vplyvov okolitého prostredia. Impregnácie sú štandardne dodávané v bezfarebnej verzii a väčšinou si nevyžadujú riedenie.