Dajte šmrnc vášmu interiéru!

0
542

Jedným zo spôsobov, ako vylepšiť a jemne pozmeniť vzhľad interiéru vášho domu, je nová farba. Totiž, správny odtieň a správne umiestnenie farieb môže vytvoriť aj z toho najmenšieho či najstaršieho domu priestor, v ktorom sa budete cítiť komfortne za každých okolností! Ako na to?

Siahnite po univerzálnych farbách

V jednoduchosti je krása a v tomto prípade to platí dvojnásobne. Rozhodnite sa pre jednu univerzálnu farbu a nájdite spôsob, ako ju začleniť do rôznych odtieňov v celom byte. Milujete zelenú? Výber jednej centrálnej farby udržiava každú miestnosť v istej harmónii a zároveň môžete takýmto spôsobom opticky zväčšiť priestor. Nič nepokazíte pastelovými farbami v odtieňoch zelenej, modrej či žltej, no čoraz viac sa dostáva do popredia univerzálna biela či béžová. Farby laky dnes do interiéru i exteriéru nájdete v rôznych farebných variáciách, takže konečný výber je len a len na vašich preferenciách.

S farbami sa vyhrajte!

Farby majú schopnosť „posunúť“ zdanlivé rozmery miestnosti, a teda opticky zväčšiť či zmenšiť priestor. Biele a pastelové odtiene spôsobujú, že miestnosti sa zdajú byť väčšie, jasnejšie a menej stiesnené. Hlbšie, tmavšie odtiene majú tendenciu zmenšiť miestnosť, a práve preto je lepšie, ak sa tmavým farbám radšej vyhnete.

Kreativita nepozná hranice

Farba na stenu vám môže pomôcť predeliť byt na jednotlivé miestnosti a zároveň doň vsunúť dávku kreativity. Detskú izbu môžete vyzdobiť žiarivejšími farbami, ba dokonca, ak si trúfate, maľba na stenu môže byť viac než žiadaná! Že túžite po kráľovsky modrej spálni? Výborne! Aby však miestnosť nebola príliš tmavá, natrite len jednu stenu, pričom zvyšné môžete ponechať pokojne v odtieni bielej. Fantázii sa medze nekladú, tak sa nebojte zariskovať.

Drogéria Bugy je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú farby na stenu, laky či ďalšie prípravky do domácnosti za výhodné ceny!