Dekoračný trend v kúpelni: Poličky do kúpelne ako moderný doplnok vašej domácnosti. 

0
79
Dekoračný trend v kúpelni: Poličky do kúpelne ako moderný doplnok vašej domácnosti. 
Dekoračný trend v kúpelni: Poličky do kúpelne ako moderný doplnok vašej domácnosti. 

Ak máte v sprchovom kúte pod nohami celý kozmetický arzenál a pri umývaní vlasov musíte štyrikrát zohnúť svoje ubolené kríže pre šampón a kondicionér, je to zle! Potrebujete akútne vo svojom kúpeľňovom kráľovstve poličky! Veľa kúpeľňových poličiek! A ideálne také, kvôli ktorým nemusíte prevŕtať pol kúpeľne.

SKLO JE CESTA

Keďže v kúpeľni je zvýšená vlhkosť vzduchu, zabudnite na drevotrieskové poličky z obchodu s nábytkom, ktorým sa skôr či neskôr začnú odlupovať rohy. Ideálnym riešením sú sklenené kúpeľňové poličky, ktoré vydržia nápor vlhkosti a sú vyrábané presne pre tento účel. Dizajnové sklenené poličky zvládnu aj tečúcu vodu, preto ich možno použiť aj priamo do sprchového kúta a odkladať si na ne všetky hygienické a kozmetické prípravky, ktoré denne pri sprchovaní potrebujete.

DIZAJN vs. ĽAHKÁ ÚDRŽBA

Pri výbere sklenených poličiek do kúpeľne si môžete vybrať medzi čírymnepriehľadným matným sklom. Než sa rozhodnete, zvážte všetky pre a proti. Určite treba brať do úvahy fakt, že matné sklo je viacmenej bezúdržbové a číre sklenené poličky v kúpeľni vyžadujú zvýšenú starostlivosť a pravidelné leštenie. Odplatia sa vám však za to tým, že vyzerajú v interiéri mimoriadne luxusne.

UPEVNENIE SKLENENÝCH POLIČIEK

Najhoršia vec na každej kúpeľňovej poličke je samozrejme jej montáž. Veľakrát sa poličky montujú priamo do obkladov a z ich upevňovania sa môže stať aj veľmi napínavá rodinná dráma. Vyberajte preto poličky do kúpeľne, ktoré majú už pribalené držiaky a aj príslušný spojovací materiál. Ušetríte si tým behanie a zháňanie správnych skrutiek. Veľmi dobrým pomocníkom je tiež videonávod, ktorý nájdete veľakrát na webstránke výrobcu alebo predajcu. Nehanbite sa ho pozrieť aj viackrát.

DIZAJNOVÁ KÚPEĽŇA

Ako to už pri interiérovom dizajne býva – ide predovšetkým o detaily. Nech už zvolíte akékoľvek kúpeľňové poličky, nezabudnite štýlovo zladiť aj ostatné kúpeľňové doplnky. Háčiky či držiaky na uteráky, mydelničky, stojany na WC kefy, ako aj kozmetické zrkadlá – to všetko vyzerá najlepšie v jednotnom štýle. Kvalitnéoverené značky ponúkajú preto celé dizajnové série, v ktorých nájdete všetko, čo do kúpeľne potrebujete a už dokonalo zladené.