Dizajnová kúpeľňa? Stavte na značkové umývadlá!

0
43
Dizajnová kúpeľňa? Stavte na značkové umývadlá!
Dizajnová kúpeľňa? Stavte na značkové umývadlá!

Ako dobre viete, ak si navrhujete kúpeľňu, mali by ste brať ohľad na všetky detaily. Mnohí ľudia zvyknú výber umývadla podceniť, no to určite nie je správne. V dizajnovej kúpeľni je obzvlášť dôležité, aby bola pri umývadle zohľadnená aj estetická funkcia.

Pri výbere umývadla sa určite nepozerajte len na cenu. Zohľadnite aj ďalšie dôležité parametre, ako je kvalita prevedenia či funkcia. Možno si poviete, že na tom nezáleží, no nie je to tak. Ak pri výbere umývadla investujete do vyššej kvality, oplatí sa to v konečnom dôsledku aj z hľadiska dlhšej životnosti. Určite by ste sa však mali zamerať aj na stránku dizajnu. Keďže je na trhu v ponuke spektrum umývadiel rôzneho druhu, prinášame vám jednoduchý návod, ako si vybrať to správne umývadlo na základe štýlu dizajnovej kúpeľne.

Strohý moderný štýl

Máte modernú kúpeľňu? V tom prípade si určite zamilujete umývadlové misy, ktoré sú častokrát navrhnuté s čistými líniami a vynikajú aj minimalistickým štýlom. Umývadlové misy tak patria medzi obľúbené trendy posledných rokov. Sú voľne stojace a zahŕňajú aj drevené stolčeky či kúpeľňové komody. Umývadlové misy tak nevynikajú len svojou estetickou stránkou, ale aj tou praktickou.

Čo sa týka tvaru umývadlovej misy, vybrať si môžete z bohatej ponuky. Môže ísť o okrúhle umývadlové misy, hranaté misy, hlboké umývadlové misy, plytké umývadlové misy. To, ktorý druh si vyberiete, závisí hlavne od vašich preferencií. Platí však, že všetky z týchto umývadlových mís dodajú vašej kúpeľni skutočne luxusný nádych.

Vintage štýl

Pre štýlové kúpeľne, ktoré vynikajú vintage štýlom sú skvelým riešením umývadlové misy s jemnými hranami. Výborným riešením je aj výber rôznych motívov, ktoré sú v dnešnej ponuke dostupné a môžete tak osviežiť atmosféru vintage kúpeľne. Ideálne však je, ak vyberáte skôr z tých neutrálnejších farieb, ktoré sa do vintage štýlu dizajnovej kúpeľne hodia oveľa viac. Skvelou voľbou je zapustené umývadlo, ktoré môže mať, napríklad, vzorovaný obklad.

Retro štýl

Aj v rámci retro štýlu dizajnovej kúpeľne sa výborne hodí zapustené umývadlo so vzorovaným umývadlom. Tento štýl kúpeľne však výborne vynikne aj keď si vyberiete umývadlo na doske. Celý priestor tak vynikne na autenticite. Obzvlášť, keď bude umývadlo na doske s dreveným stojanom a kovovými prvkami.

Chcete sa v rámci kúpeľne zamerať na praktickú a estetickú stránku? V tom prípade sú skvelým riešením umývadlové misy, ktoré vynikajú modernými funkčnými prvkami. Medzi tie patria napríklad poličky a úložné priestory. Umývadlo na doske je v rámci praktickej a estetickej skvelým riešením, pokiaľ vyniká čistým a jednoduchým dizajnom. Do takejto kúpeľne je vhodné aj zapustené umývadlo so sofistikovaným vzhľadom.