Gumené podlahy – do akých priestorov sú vhodné?

0
39
Gumené podlahy - do akých priestorov sú vhodné?

Gumené podlahy alebo tzv. „puzzle “ sú v súčasnosti veľmi obľúbenou podlahovou krytinou v interiéri aj exteriéri. Nájdete ich v rôznych skladoch, pivniciach, fitness centrách, na terasách, v obchodoch či garážach. Poďme sa spolu pozrieť na to, kde ešte napríklad môžu byť využité a pre aké priestory sú vhodné.

Workout ihriská

Gumená podlaha je základom takmer každého fitness centra, prečo ju nevyužiť aj vonku? Tieto ľahkonamontovateľné podlahy dobre absorbujú nárazy, čo ocení určite každý športovec dávajúci prednosť vonkajšiemu športovému ihrisku. Z hľadiska investície sú rovnako dlhodobo odolné voči vysokým teplotám a mrazom, takže sú vhodné aj do exteriéru. Na ich údržbu stačí len prúd vody.

A navyše gumené podlahy vo workout ihriskách nemusia byť len nudné. Zaujímavosťou je, že na trhu nájdete širokú škálu farieb gumených podláh. Stačí sa pohrať s farbami a výsledok môže stáť za to.

Detské ihriská

Všetky deti sa radi bláznia. A práve na detských ihriskách často dochádza k mnohým pádom – preto je gumená podlaha do takýchto vonkajších ihrísk ale aj vnútorných detských herní priam ideálna. Znižuje riziko vážneho poranenia na minimum a tlmí nárazy. Skvelo sa hodí pod detské šmýkačky či hojdačky.

Pri výbere gumenej podlahy na detské ihrisko treba pozerať na to, aby boli v súlade s bezpečnostnými normami a požiadavkami.

Terasy a bazény

Ak plánujete doma postaviť bazén, nepozerajte len na estetický vzhľad. V okolí bazénov sa často šmýka, preto je dôležité vybrať si okolo neho bezpečnostný podklad. Gumené PVC dielce sú vhodné aj do mokrých priestorov a majú protišmykový povrch.Gumené podlahy - do akých priestorov sú vhodné?

Tiež sú odolné voči UV žiareniu a nedôjde k ich prehriatiu ako pri iných typoch dlažbách, kde by ste si mohli popáliť nohy. Odporúčame zvoliť si k bazénu svetlejšie farby podlahy – napríklad krémová, sivá, biela.