S ponukou kardio strojov na cvičenie sa v posledných rokoch vrece roztrhlo. Takmer profesionálne stroje už nie sú výsadou fitness centier. Za rozumnú cenu sa dajú kúpiť aj na domáce využitie. Je to skvelá správa, pretože v dnešnej uponáhľanej dobe sa cení každá ušetrená minúta. Doma je doma a cvičenie v byte má veľa výhod.
Ktorý fitness stroj vybrať
Stačí sa preklikať zopár stránkami s pomôckami na cvičenie a zistíte, že ponuka fitnes strojov je naozaj široká. Napríklad na stránkach e-shopu inSPORTline sa okrem klasických strojov akým je eliptický trenažér dajú zakúpiť aj také novinky ako verticon alebo lyžiarsky trenažér. Každý stroj má svoje výhody a každý sa hodí na cvičenie v pohodlí domova. Preto by ste sa pri ich výbere mali zamerať hlavne na priestorové možnosti vášho bytu. Dôležité je tiež to, aby ste si vybrali stroj, s ktorým vás bude cvičenie baviť. V opačnom prípade zapadne prachom a bude slúžiť len ako stojan na bielizeň. My sme sa rozhodli kúpiť veslovací trenažér, ktorý zaručuje precvičenie celého tela. Pohyb na veslovacom trenažéri nepatrí medzi klasiku a zdá sa byť naozaj zábavný. Nerátajte však s tým, že by sa vám trenažér zmestil kdekoľvek. Ide o dosť dlhé zariadenia, ktorý potrebuje dostatok miesta počas tréningu a aj na skladovanie.
Kardio pohyb, ktorý formuje
Veslovací trenažér poskytuje široké možnosti precvičenia celého tela. Tréning na ňom znamená nielen kardio pohyb, ale tiež posilňovanie svalov. Ide vlastne o spojenie dva v jednom, a preto sa investícia do trenažéra naozaj oplatí. Napriek tomu, že pohyb na veslovacom trenažéri nie je náročný na techniku, jedná sa o veľmi efektívne cvičenie. Pri pravidelnom cvičení na veslovacom trenažéri zhodíte nejaké to kilo a vyformujete si postavu. Výhodou je, že formovanie postavy na trenažéri je rovnomerné, zabrať dostávajú všetky svaly. Na trenažéri si môžu zacvičiť dokonca seniori, pretože ide o tréning šetrný ku kĺbom. Lekári odporúčajú kúpu veslovacieho trenažéra tiež ľuďom, ktorí majú sedavé zamestnanie. Pri veslovaní sa do pohybu zapájajú svaly na chrbte, chrbtica sa pretiahne, precvičí a bolesti či stuhnutosť zmiznú. Cena veslovacieho trenažéra závisí hlavne od typu technológie, ktorá v stroji vytvára odpor. Medzi najlacnejšie modely patria stroje s lankovým odporom, ale rátajte s obmedzenou reguláciou záťaže. Medzi drahšie, ale veľmi kvalitné trenažéry patria tie, ktoré odpor vytvárajú pomocou vzduchu v spojení s magnetickým systémom. Cvičenie na tomto stroji je komfortné a plynulé. Väčšina strojov má priamo v tele zabudovaný počítač, pomocou ktorého dokážete regulovať záťaž a simulovať rôzne tréningové plány.