Infrasauna je oáza zdravia

0
292
Infrasauna je oáza zdravia
Zdroj: Shutterstock

Zdravé telo, krásna pleť i svieža myseľ. K tomu všetkému vám pomôže pravidelné infrasaunovanie. Infrasauny majú totiž preukázateľné liečivé účinky na fyzičku i psychiku a hravo tak zastúpia salóny krásy, lekára i psychológov.

Základom infrasauny sú špeciálne žiariče, ktoré vysielajú infračervené lúče. Tie pritom neohrievajú vzduch v miestnosti, ale podobne ako slnko prehrievajú priamo vaše telo. Prenikajú do tkaniva až do hĺbky 4 centimetrov, takže sa dostanú rovno ku zdroju vašej bolesti. Uvoľnia tak napríklad napäté svaly, stuhnuté kĺby a pomôžu aj proti bolesti chrbta.

Kompletná detoxikácia tela
V infrasaune je teplota len okolo 30-60 ° C. Nemusia sa jej tak báť ani ľudia so srdcovými problémami, ktorí do klasickej fínskej sauny kvôli veľkému teplu nemôžu. Nižšie teploty totiž nezaťažujú organizmus a pomáhajú detoxikovať telo šetrne a zároveň účinne.
Spolu s potom totiž nevyplavíte len vodu ako u klasického saunovania, ale aj cholesterol a tuky. Vďaka infrasaune budete mať odcvičené. Za 30 minút v horúcej miestnosti spálite až 600 kalórií.

Zbavte sa celulitídy aj akné
Ak vás trápi akné, doprajte si relaxáciu pod infražiarením pravidelne. Zahrievaním tkanív sa zvyšuje krvný obeh a pokožka sa prekrvuje. Potenie ju pritom zbavuje škodlivín a čistí póry. Infrasauna je tiež zaručeným receptom aj na vážnejšie kožné problémy. Zbaví vás žihľavky, ekzémov a dokonca celulitídy.

Nielen oáza zdravia, ale aj pokoja
Infrasaunovánie nepôsobí blahodarne len na vaše telo, ale rozmaznáva aj vašu psychiku. Polhodinka pod infračervenými lúčmi denne robí hotové zázraky. Nabije vás energiou, zbaví únavy aj bolesti hlavy. Pobyt v infrasaune zároveň stimuluje aj produkciu endorfínov. Vďaka hormónom šťastia budete zo sauny odchádzať plní síl a dobrej nálady. Aby ste si mohli príjemný zážitok zopakovať, kedykoľvek budete chcieť, kúpte si infrasaunu domov.

Stačí vám na ňu pritom len 1 m2.