Výber správneho osvetlenia interiéru je základ

0
317

Či už potrebujete interiérové alebo bodové osvetlenie do vašej domácnosti, pri výbere vhodných svietidiel je potrebné zvážiť niekoľko vecí , a to ešte pred samotnou kúpou. Spravidla sú dostupné univerzálne možnosti osvetlenia akejkoľvek miestnosti, od chodby po kuchyňu.  Kľúčovým faktorom je zistiť, koľko svetiel potrebujete pre daný priestor a ako ich správne a najmä efektívne umiestniť.

Efektívny spôsob osvetlenia

Stojace interiérové svietidlá môžu byť nákladovo efektívnym spôsobom osvetlenia vášho domu.  Ak máte v súčasnosti nainštalované halogénové žiarovky, prechod z LED na svetelný zdroj môže byť z dlhodobého hľadiska veľkou úsporou nákladov na energie.  Energiu môžete ušetriť aj inštaláciou špeciálnych vypínačov určených na redukciu svetla, čím sa obmedzí množstvo zapnutých svetiel naraz. Stolové alebo stojace lampy predstavujú jednoduchý a cenovo dostupný spôsob, ako zvoliť vhodný tón svetla do interiéru. Umiestnením stojacej lampy vedľa pohovky alebo kresla môže byť miestnosť príjemná a uvoľnená zároveň.  Nástenné svietidlá sa dodávajú v rôznych štýloch, aby vyhovovali každému priestoru a sú skvelým spôsobom, ako vytvoriť dodatočné osvetlenie okolo domu, prípadne umožňujú ohraničiť danú miestnosť. Môžete ich použiť tiež ako nočné svietidlá, čo je samozrejme na vás a vašich preferenciách.

Ozdobné bodové svetlá si zamilujete

Vhodná alternatíva k stropným svietidlám sú mimoriadne obľúbené bodové svietidlá, ktoré sa dajú použiť na zvýraznenie konkrétnej miestností. Či už ich nastavíte jednotlivo alebo zoskupíte niekoľko spolu, bodové svetlá zabezpečia priestoru štýlový vzhľad, pričom sa dajú upraviť tak, aby jemne zmenili presvetlenie miestností. Ich nasmerovanie smerom k stropu vytvorí jemnejší, tlmenejší svetelný efekt, avšak môžete ich použiť na upútanie pozornosti na konkrétne prvky, ako sú umelecké diela či nábytok.