Každé Vianoce originálny veniec

0
119
Každé Vianoce originálny veniec
Každé Vianoce originálny veniec

Vianočné vence patria medzi tradičné symboly Vianoc a stali sa neoddeliteľnou súčasťou našej vianočnej výzdoby. Zvyčajne sú vyrobené z prírodných materiálov ako ihličie (živé alebo umelé), šišky, vetvičky eukalyptu, čo im dodáva príjemnú vôňu a rustikálny šarm. Na vencoch nás už nepúta len svieži zelený vzhľad. Aktuálne trendy zdobenia vianočných vencov sa posúvajú k inovatívnym a osobitým dizajnovým riešeniam. Dozdobte si tento rok veniec podľa vlastného vkusu!

Vianočné vence s modernými prvkami

Ak na svoj vianočný veniec omotáte LED svetlá, mašle s metalickým leskom alebo malé ozdôbky, dodáte mu šmrnc a pôvab, a to najmä po zotmení. Veniec lepšie vynikne a prispôsobí sa modernému interiéru. Farebné mašle a stuhy dodajú vencom objem a textúru. V posledných rokoch sa stáva populárnym aj vytváranie personalizovaných vianočných vencov, ktoré majú špeciálny význam pre konkrétnu rodinu alebo domácnosť. Tieto vence môžu obsahovať iniciály rodiny, mená rodinných členov alebo dokonca malé fotografie, ktoré dodajú vianočnej výzdobe osobnejší charakter.

Využite prírodné materiály

Ďalším výrazným trendom pri vianočnom dekorovaní príbytkov je udržateľnosť. Stále viac myslíme na ekológiu, a preto uprednostňujeme udržateľné vianočné dekorácie a tie, ktoré sú zhotovené z prírodných materiálov. Ozdobte svoj veniec suchými kvetmi (napr. hortenzie, dekoračné trávy), orieškami, sušeným ovocím, bobuľami, šiškami a farebne či tvarovo zaujímavými vetvičkami stromov alebo kríkov a ušetrite planétu pred ďalším odpadom. Možno ich tiež využiť aj ako doplnok ku klasickým vianočným ozdobám. Vďaka novým trendom v zdobení môžete vyjadriť svoju kreativitu a osobný štýl.

Tradičné vianočné ozdoby

Klasické vianočné ozdoby, ako sú guľôčky, zvončeky, hviezdičky a iné tradičné symboly, sú vždy bezpečnou voľbou. Môžete ich prichytiť na veniec pomocou drôtikov, tavnej pištole alebo obojstrannej lepiacej pásky. Efektné je aj také zdobenie, keď pre množstvo ozdôb nevidno samotný veniec, čo je vaša výhoda, pokiaľ máte starší PVC veniec a potrebujete zakryť jeho nedostatky. 3D vence sú pekné aj samy osebe, veľa ozdôb nevyžadujú.

Ozdoby, ktoré vám padnú pod ruky

Pri vytváraní vlastného venca sa nemusíte zameriavať iba na tradičné typy ozdôb. Využite všetko, čo vám frngne do nosa. Nastal čas trocha snoriť po domácnosti a hľadať materiály a tvary, ktoré by sa do vášho venca a jeho farebného a štýlového prevedenia mohli hodiť. Využiť môžete rôzne druhy vlny, perie, umelé kvety, vrecovinu, brmbolce, drobné vianočné výrobky vašich detí zo škôlky alebo školy. Skrátka hocičo. Dôležité je, aby veniec odrážal váš osobný vkus a vytvoril príjemnú vianočnú atmosféru vo vašom dome.

Ak vás zaujíma viac o tom, aké vianočné dekorácie sú trendy tento rok, pozrite si náš článok – Aké vianočné dekorácie sú trendy v roku 2023?