Keď trekingové topánky, tak jedine s Gore-Tex membránou

0
88
Keď trekingové topánky, tak jedine s Gore-Tex membránou
Keď trekingové topánky, tak jedine s Gore-Tex membránou

Každý predajca turistickej obuvi vám bude tvrdiť, že jedine jeho topánky sú tie pravé do každého terénu. Pre laika je ťažké rozoznať, ktorý predajca tvrdí pravdu a ktorý sa len snaží predať nekvalitnú obuv. V prípade, že sa práve chystáte kupovať svoje prvé trekingové topánky, tak vám radíme, aby ste si vybrali model s Gore-Tex membránou.

Z ponuky turistickej obuvi si vyberie každý, ale vyberajte pozorne

Horské terény nebývajú len upravené a netvoria ich len vyznačené cestičky. Samozrejme, že zo začiatku budete chodiť po takomto teréne, ale časom zatúžite spoznať oveľa viac. Vidieť miesta, kde bežne ľudia nechodia a nájsť zákutia, ktoré nie sú prvoplánovo nádherné, ale očaria až na druhý pohľad. Počas hľadania takýchto miest narazíte na skaly, kamene, šmykľavé lístie, konáre a iné prekážky, ktoré by ste bez turistickej obuvi nedokázali zdolať. Turistické topánky sú ušité tak, aby odolali prepichnutiu cez vrchnú časť i cez podošvu. Turistická obuv je zároveň odolná voči výkyvom počasia. Do správnej turistickej topánky by sa vám nikdy nemala dostať vlhkosť a vaše chodidlo musí zostať vždy v suchu. Uvedené vlastnosti turistických topánok zabezpečí nielen nepremokavý vrchný materiál, ale hlavne vnútorná membrána. Medzi najlepšie vodovzdorné membrány patrí Gore-Tex.

Prečo je Gore-Tex membrána tak jedinečná a na akom princípe funguje

Pánska a dámska turistická obuv s Gore-Tex membránou vám zaručí teplotný komfort chodidla, ktoré zostane v suchu dokonca po stúpnutí do vody. Táto membrána sa všíva nielen do topánok, ale tiež do rôznych kúskov oblečenia. Ide napríklad o oblečenie pre trekerov a ľudí, ktorí pracujú v exteriéri. Membrána neprepustí cez svoju štruktúru vlhkosť a ani vodu. Gore-Tex je jedinečná technológia zaručujúca vodovzdornosť a zároveň priedušnosť oblečenia a obuvi. Princíp fungovania membrány je jednoduchý a zároveň geniálny. Membrána je tvorená miliardami mikroskopických pórov, ktoré sú menšie ako molekula vody. Vďaka mikroskopickej veľkosti voda nemá šancu preniknúť cez póry. Membrány Gore-Tex sa vyrábajú s rôznym množstvom pórov, čo zabezpečuje vhodnosť oblečenia a obuvi pre všetky náročné aktivity.