Konečne začína čas jarnej pohody v záhrade. Ako oddychovať a ako zabaviť deti?

0
73

Majitelia rodinných domov mimo dedín veľmi neholdujú záhradkárčeniu. Veď všetko sa dá kúpiť v supermarkete. O tomto prístupe by sa dalo polemizovať, ale pravda je, že hektické bývanie v meste si vyžaduje domáci relax. Práve záhrada je pre relax ako stvorená. Atmosfére posedenia na terase s pohľadom upreným na záhony kvetov je nenahraditeľná. Túto atmosféru môžete ešte trochu vylepšiť dvomi maličkosťami, ktoré zabavia vaše deti a umožnia vám oddychovať na čerstvom vzduchu.

Chýba vám v záhrade bodka k dokonalosti?

Sedieť v záhradnom kresle alebo sa hojdať v zavesenom vajíčku je naozaj fajn. Niekomu však viac vyhovuje poloha ležmo. V tomto prípade máte na výber. Buď si kúpite lehátko, alebo si zaobstaráte hojdaciu sieť. Lehátko je super na opaľovanie, ale hojdať sa a driemať je ešte lepšie. Hojdacie siete sa dajú zavesiť medzi stromy, možné je ich tiež pripevniť na stojany. Kúpiť sa dajú dokonca siete spolu s drevenými stojanmi, ktoré perfektne zapadnú do vzhľadu záhrady. Hojdacie siete sú veľmi pevné, takže sa nemusíte obávať ich pretrhnutia. Ich nosnosť býva v závislosti od typu siete vyše 100 kg. Samotné stojany k sieti sú stabilné a sieť je k nim pripevnená masívnymi oceľovými skrutkami. Všetky tieto parametre prispievajú k tomu, že vám nič nebude brániť zatvoriť oči a počúvať spev vtáčikov. A vedeli ste, že niektorí ľudia používajú hojdacie siete aj v interiéri. Prečo nie? Stačí nájsť body na zavesenie a pohupovať sa dá všade.

Ako zabaviť deti na dlhšiu dobu

Vášmu relaxu v sieti bráni jediné – vaše deti. Celkom iste hľadáte spôsoby, ako ich zabaviť na dlhšiu dobu. Zabudnite na tablety a mobilné telefóny. Veďte deti k športu. Do záhrady sa dajú kúpiť rôzne športové pomôcky, ktoré budú deti zbožňovať. Ide napríklad o trampolíny, skákací hrad, preliezky alebo pre chlapcov vysnívaný basketbalový kôš. Kôš, ktorý sme v minulosti videli hlavne v amerických filmoch, je dnes súčasťou mnohých záhrad alebo priestorov pred domom. Veľmi obľúbené sú koše so stojanom, ktoré sa dajú premiestňovať pomocou zabudovaných koliesok. Vďaka možnosti premiestňovania môžete usporiadať derby pre celú ulicu. Basketbalový kôš zaručene zabaví deti a rád sa k nim pridá aj váš manžel. Koše na basketbal i hojdacie siete v rôznej cenovej hladine nájdete na stránkach e-shopu inSPORTline.