Prečo si zaobstarať solárnu sprchu do záhrady?

0
97
Prečo si zaobstarať solárnu sprchu do záhrady?
Prečo si zaobstarať solárnu sprchu do záhrady?

Solárna sprcha má široké možnosti využitia. V záhrade s bazénom aj v záhrade bez bazéna. Kde inde sa môžete osviežiť lepšie ako pod prúdom osviežujúcej vody?

Solárna sprcha v záhrade bez bazéna

Dni sú čoraz teplejšie a nám sa zo záhrady veľmi nechce. Najradšej by sme tam trávili celé dni. Ale hneď ako začnú teploty stúpať, budeme hľadať spôsob, ako sa osviežiť. Ideálne je skočiť do bazéna, ale nie každý si môže dovoliť bazén, nie každý má dostatočne veľkú záhradu.

Skvelou alternatívou je solárna sprcha.

Solárna sprcha v záhrade s bazénom

Tí, ktorí už bazén majú, vedia, že starostlivosť oň nie je jednoduchá. Parametre vody sa musia pravidelne monitorovať a chrániť pred znečistením. Jedným zo zdrojov nečistôt, ktoré vnášame do bazéna, sme my sami. Alebo skôr náš pot a zvyšky opaľovacieho krému.

Aby ste sa vyhli tomu, že sa vám niečo z toho dostane do vody, je dobré sa pred vstupom do bazéna osprchovať. A sprcha po bazéne tiež nie je na škodu. Najmä ak ste citliví na chemikálie v bazéne.

Aké sú výhody solárnej sprchy?

  • Ekologický ohrev vody
  • Môžete sa osprchovať v záhrade a nemusíte sa vracať do bytu celí mokrí.
  • Prevádzka solárnej sprchy vás nič nestojí
  • Môžete si vybrať medzi pevnou a prenosnou solárnou sprchou.
  • Ako si vybrať solárnu sprchu?

Predtým, ako sa pustíte do samotného výberu, ujasnite si, aký typ solárnej sprchy by ste si chceli zaobstarať, vyberte pre ňu miesto a preštudujte si, ako sa o ňu starať.

Pevná alebo prenosná sprcha?

Pre tých, ktorí ju chcú nainštalovať v záhrade natrvalo a nepotrebujú ju prepravovať, je ideálna pevná solárna sprcha. Inštaluje sa do pevného podstavca, má väčšiu nádrž na vodu a zvyčajne aj nožný oplach.

Ďalšou možnosťou je prenosná solárna sprcha. Má síce o niečo menší zásobník, ale na druhej strane ju môžete ľahko zbaliť a previezť napríklad na chatu. Často chýba opláchnutie nôh.

Náš tip: Aké ďalšie funkcie oceníte na sprche? Polohovateľná sprchová hlavica a zmiešavacia hlavica. Tá umožňuje nastaviť teplotu vody podľa vašich predstáv.

Akú veľkosť nádrže na vodu si mám vybrať?

Ponuka solárnych spŕch je široká aj z hľadiska objemu zásobníka na vodu. Jeho veľkosť prispôsobte počtu osôb, ktoré budú sprchu používať.

Pre 2 osoby postačuje 8 litrová nádrž.

Rodina potrebuje minimálne 20 litrov.

V ponuke nájdete aj sprchy s objemom 40 litrov.

Ako si vybrať miesto na inštaláciu sprchy?

Výber miesta ovplyvňuje používanie sprchy. Ak chcete sprchu využiť naozaj naplno, umiestnite ju na miesto, kde slnko svieti väčšinu dňa a kde príliš nefúka. Nemala by byť ani príliš ďaleko od bazéna.

Náš tip: Uistite sa, že je zabezpečený odtok vody a pravidelne vymieňajte vodu v nádrži. V opačnom prípade sa bude tvoriť vodný kameň a môžu sa množiť škodlivé baktérie.