Kúpa postele: malý sprievodca typmi postelí

0
299
Kúpa postele: malý sprievodca typmi postelí
Kúpa postele: malý sprievodca typmi postelí

Žiadna domácnosť sa nezaobíde bez postelí. Do spálne patria manželské postele a do detskej izby detské. Okrem toho si môžete zaleňošiť v špeciálnych denných posteliach a pre návštevy kúpiť rozťahovacie modely. Nech už si vyberiete akúkoľvek posteľ, nezabudnite na kvalitné matrace a lôžkoviny prispôsobené ročnému obdobiu.

Kráľovské postele

Začíname s kráľovskými posteľami, ktoré sa často nazývajú tiež postele americké, boxspring alebo kontinentálne. V poslednej dobe sa začínajú tešiť veľkej popularite nielen kvôli zaujímavému dizajnu, ale tiež praktickému prevedeniu. Tieto postele sa skladajú z pevnej vysokej konštrukcie s úložným priestorom, na konštrukcii sú umiestnené kvalitné matrace. Súčasťou kráľovských postelí je tiež čelo v rovnakej farbe ako zvyšok konštrukcie. Veľkou výhodou týchto postelí je ich výška, väčšie rozmery, pevné prevedenie a dlhá životnosť. V kráľovských posteliach sa spí naozaj kráľovsky. Vyberte si niektorú z boxspring postelí na stránkach obchodu Matracentrum.

Čalúnené postele

Čalúnené postele sú v obľube kvôli zaujímavému vzhľadu a príjemnej jemnosti. Tieto postele dodajú spálni romantický nádych. Čalúnené postele majú mäkké všetky časti konštrukcie vrátane čela. Nemusíte sa obávať, že by sa poťah postelí rýchlo zošúchal. Čalúnené postele sú vždy vyrobené z pevných a odolných materiálov. Zároveň je ich obrovskou výhodou úložný priestor a veľký výber rôznych poťahových materiálov a farieb.

Drevené alebo kovové postele

Veľmi obľúbené sú drevené a kovové konštrukcie postelí, do ktorých si kúpite vami zvolený rošt a matrace. Kovové postele sa hodia do moderných domácností, pôsobia čisto, stroho a trendovo. Ich výhodou je nízka hmotnosť, pevnosť a skladba materiálov, ktoré neprekážajú ani alergikom. Drevené postele vynikajú v izbách ladených do retro štýlu. Ak si priplatíte za masívne drevo, získate postele na celý život. Drevené postele navyše krásne voňajú a vytvárajú v priestore výnimočnú klímu. Vybrať si môžete z variantov s nožičkami alebo vsaďte na pevnú spodnú časť s úložným priestorom.

Detské postele

V obchode materasso postele nájdete širokú ponuku detských postelí. Tie sa vyrábajú v rôznom prevedení s motívmi, ktoré budú deti priam lákať si do nich ľahnúť. Ak máte viac detí a menší byt, oceníte poschodové detské postele. V týchto praktických posteliach sa schováva množstvo úložného priestoru. Pre najmenšie deti sú určené detské postele so zábranou. Deťom sa vekom mení názor, a preto skôr ako do postele, investujte do kvalitného matraca.