Linkbuilding pomôže aj vášmu webu!

0
147
Linkbuilding

Dovolím si tvrdiť, že v dnešnom svete je internet kľúčovým miestom pre marketing akejkoľvek firmy. Prečo je to tak? Odpoveď je jednoduchá, všetko je na webe. A ak po niečom pátrate, niečo potrebujete kúpiť alebo chcete využiť nejakú službu, pán Google býva jedným z prvých, koho sa opýtate. A ak ste ten, ktorý niečo ponúka, určite chcete, aby bol váš produkt jednou z jeho prvých odpovedí.

Jeden z nástrojov, ktorý vám k tomu môže pomôcť je práve linkbuilding. Zaujíma vás, čo linkbuilding presne je a ako funguje? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Trochu odbornej teórie:

Linkbuilding patrí medzi základné SEO techniky, konkrétne sa zaraďuje medzi takzvané off page faktory. Je to metóda, ktorá slúži k získavaniu spätných odkazov pre web a jej cieľom je predovšetkým zefektívniť propagáciu, zvýšiť jeho hodnotu vo vyhľadávačoch a posunúť miesto v zobrazovaných výsledkoch. Zaručeným výsledkom by teda malo byť predovšetkým zvýšenie povedomia o značke spolu so zvýšením jej popularity. Je tiež dôležité nevynechať fakt, že kvalita spätných odkazov je rovnako dôležitá ako ich množstvo.

Preložené do ľudskej reči:

Je to v podstate veľmi jednoduché. Ak napríklad máte web, na ktorom predávate robotické vysávače, bude cieľom dobrého marketingu umiestniť odkaz na tieto webové stránky, na čo najväčší počet miest na internete. A ako sa to konkrétne robí? Takto:

  • Aktivity na sociálnych sieťach. Instagram, Facebook, a podobne. Uverejňovanie odkazov na web predovšetkým pomocou rôznych zaujímavých príspevkov
  • Spolupráca s inými webmi a vzájomné uverejňovanie odkazov na svoje weby
  • Kupovanie miest pre odkaz na vaše stránky na iných weboch
  • Tvorba podporných webových stránok
  • Zverejňovanie rôznych PR článkov
  • Prispievanie do odborných diskusných fór

Okrem tejto aktívnej, čiže cielenej formy linkbuildingu existuje aj pasívna prirodzená forma, kedy na váš web môžu odkazovať rôzni užívatelia internetu, ktorí sú predovšetkým vaši spokojní zákazníci. Prirodzenej forme linkbuildingu môžete teda dopomôcť aj tak, že v komunikácii so svojimi spokojnými zákazníkmi zmienite fakt, že by vás ich odporučenie na ich sociálnych sieťach veľmi potešilo. A teda to už staré známe – páči sa ti? Zdieľaj.