Rady ako ísť na to poskladať modernú obývačku!

0
399
Rady ako ísť na to poskladať modernú obývačku!

Pri zariaďovaní obývačky môžete naplno sledovať horúce trendy, alebo sa vydať smerom tradičných interiérových riešení. Bez ohľadu na to, aký štýl zariadenia preferujete, sa môžete inšpirovať tipmi ako uchopiť zariaďovanie obývačky tak, aby bola moderná, ale zároveň praktická a nadčasová. Prezrite si nápady, ktoré vám pomôžu vytvoriť si obývačku snov.

Otvorený koncept

Trend otvoreného priestoru vládne obývačkám už niekoľko rokov a bude tomu tak aj naďalej. Moderné obývacie izby majú byť najmä vzdušné a otvorené. Miestnosť by ste nemali zbytočne preplniť nábytkom či dekoráciami, ktoré ju opticky zmenšujú a sťažujú pohyb ľuďom. Robotický vysávač to tiež určite neocení. Cieľom pri zariaďovaní modernej obývačky je využiť priestor funkčne a dômyselne. Hitom sú najmä praktické obývacie steny v čistých, jednoduchých líniách, ale aj samostatne stojace regály či vkusne umiestnené závesné police.

Čoraz častejšie sa taktiež využíva koncept obývačky prepojenej s kuchyňou. Takéto dispozičné riešenie interiéru vám umožní tráviť viac času s rodinou v priestore, ktorý funguje ako centrum celej domácnosti. Ideálnym riešením, ako opticky oddeliť obývačku od kuchyne v otvorenom priestore, je napríklad umiestniť sedačku do priestoru na rozmedzí oboch zón.

Elegantná biela a čisté línie

Moderný interiérový dizajn je najmä o čistých, jednoduchých líniách. Do tohto konceptu perfektne zapadá aj nadčasová biela farba, ktorá priestor opticky prevzdušní. Biela farba sa navyše ľahko kombinuje, a tak priestor môžete dotvoriť zaujímavým obrazom, kobercom či iným dizajnovým prvkom. Zaujímavý kontrast vytvoríte kombináciou bielej sedačky a obliečok na vankúš napríklad v zelenej farbe.

Mobilný nábytok

Obľúbenou voľbou do modernej obývačky je flexibilný nábytok, ktorý môžete v prípade potreby jednoducho premiestniť a zmeniť tak dispozičné riešenie miestnosti. Oceníte to najmä v prípade, ak do miestnosti zvolíte rozkladaciu sedačku, ktorá poslúži ako pohodlné lôžko napríklad pre návštevy.

Moderná obývačka by zároveň nemala slúžiť iba ako domáce kino. Na rozhovor tvárou v tvár vám skvelo poslúžia napríklad dve kresielka, ktoré v prípade potreby jednoducho otočíte smerom k sebe.

Častou voľbou do modernej obývačky je aj konferenčný stolík na kolieskach, ktorý vám umožní pracovať s priestorom v závislosti od momentálnej potreby. Miesto ušetríte aj vďaka multifunkčnému konferenčnému stolíku s rozkladom, ktorý v sebe ukrýva dodatočný odkladací priestor napríklad na časopisy. Pre takíto kvalitný mobilný nábytok je fajn nápad si dať obstarať nábytok na mieru.

Rozmiestnenie nábytku do priestoru

Rozmiestnite sedačku, kreslá či taburetku do stredu miestnosti a vytvorte tak zaujímavé centrum miestnosti. Takéto riešenie je vhodné najmä v prípade, ak sa do obývačky otvára viacero dverí, ktorým by nábytok mohol brániť v otváraní. Rohy miestnosti nechajte voľné – miestnosť tak bude pôsobiť opticky väčšia.

Prírodné materiály a farby

Väčšina z nás túži tráviť čo najviac času vonku, čo sa premieta aj do zariadenia interiéru modernej obývačky. Hitom je vniesť do miestnosti časť exteriéru v podobe prírodných materiálov a farieb. Na prvej priečke v obľúbenosti je nepochybne drevo, ktoré dokáže miestnosť zútulniť a pôsobí hrejivo. Využiť ho môžete pri nábytku, no v hre sú aj drevené obklady stien alebo stropu. Báť sa nemusíte ani živicových prasklín či iných nedokonalostí dreva. Práve tie robia prírodné prvky autentickými.

Pohodlie nadovšetko

Základným predpokladom pre každú dobrú obývačku je najmä pohodlný nábytok. Aj v interiérovom dizajne sa čoraz viac kladie dôraz na to, aby bola obývačka príjemným priestorom na oddych a relax. Preto pri výbere nábytku venujte dostatok času voľbe kvalitnej a pohodlnej sedačky alebo kresla. Po dlhom pracovnom dni vám skvele padne aj sedací vak, ktorý ocenia aj rodiny s deťmi.