Materiál dverí je rozhodujúcim kritériom pri ich výbere

0
116
Materiál dverí je rozhodujúcim kritériom pri ich výbere
Materiál dverí je rozhodujúcim kritériom pri ich výbere

Kúpa nového bytu či domu predstavuje veľký krok v živote každého z nás. V súvislosti s kúpou nehnuteľnosti musíme rátať aj s kúpou nábytku či bytového príslušenstva, obzvlášť ak ste zvolili holobyt či novostavbu bez zariadenia. Nové interiérové i vchodové dvere hrajú významnú rolu, keďže ich úlohou je správna izolácia, ochrana pred chladom či neželanou návštevou. Taktiež plnia estetickú funkciu, čo môže byť pre väčšinu z nás rozhodujúcim kritériom. Čo je však naozaj dôležité pri výbere dverí?

Materiál je alfa a omega

Na výrobu dverí sa používa množstvo rôznych materiálov ako je drevo, laminát či fólia. Všeobecne povedané, drevostavba alebo tehlový dom najlepšie vyzerá vtedy, keď je doplnený drevenými dverami. Naopak, moderným budovám pristanú hliníkové dvere, ale tiež laminát, ktorý ladí so zvyškom interiéru.Materiál dverí je rozhodujúcim kritériom pri ich výbere

Energetická účinnosť

Vedeli ste o tom, že nielen interiérové dvere, ale najmä exteriérové dvere môžu ovplyvňovať energetickú účinnosť domu? Trebárs vchodové dvere, ktoré sú presklenené môžu v zime prepúšťať dovnútra viacej chladu, čo má za následok to, že budete musieť viac vykurovať. Hliníkové vchodové dvere sú napríklad extrémne odolné, no ak by sa náhodou poškodili, môže byť veľmi ťažké ich opraviť. Ak bývate vo vlhkom prostredí, drevené dvere budú mať kratšiu životnosť, pretože sú náchylné na deformáciu. Vo všeobecnosti sú však odporúčané moderné exteriérové drevené dvere, ktoré sú zateplené, mimoriadne odolné a poskytujú špeciálne kovanie, ktoré splní očakávania aj náročných zákazníkov. Najprv však zvážte prostredie, v ktorom žijete a následne sa rozhodnite, ktorému materiálu dáte prednosť vy. Ak si však neviete dať rady, určite sa obráťte na odborníkov, ktorí vám poradia nielen s výberom vhodných vchodových či interiérových dverí, ale vám tiež poradia ako sa o ne správne starať, prípadné aké plastové či drevohliníkové okná budú pre danú stavbu tou najlepšou voľbou.