Nábytok z masívu dodá vašej spálni príjemný charakter

0
135
Nábytok z masívu dodá vašej spálni príjemný charakter
Nábytok z masívu dodá vašej spálni príjemný charakter

Možno sa to nezdá, no spálňa je miestnosť, v ktorej strávime približne tretinu života. Aby sme si zabezpečili zdravý spánok, načerpali energiu do ďalšieho dňa a cítili sa v miestnosti príjemne, mali by sme si na jej zariadení dať záležať.

Nábytok z masívu robí dobrý dojem, má špecifický charakter a pôsobí veľmi elegantne. Bez ohľadu na štýl, ktorý uprednostňujete, drevený nábytok vďaka svojej všestrannosti pristane modernej, minimalistickej, rustikálnej, tradičnej, škandinávsky ladenej alebo hoci aj vintage spálni.

Zlaďte si spálňu do prírodných odtieňov

Ak túžite po harmonickej a pohodovej atmosfére počas zaspávania, odborníci odporúčajú zariadiť si spálňu v teplých prírodných odtieňoch a materiáloch. Aj podľa starovekej čínskej filozofie Feng shui sa do spálne nehodia studené a výrazné odtiene, ani zbytočné a nepotrebné veci, ktoré zahlcujú miestnosť a bránia prúdeniu energií.

Nábytok z masívneho dreva predstavuje ideálnu voľbu, pretože je nadčasový a nepodlieha módnym trendom. Ak zatúžite spálňu vylepšiť o dizajnové prvky, môžete sa kreatívne prejaviť na posteľnej bielizni, záclonách a ďalších doplnkoch a nemusíte často investovať do nového nábytku.

Na stránke https://drevenakrajina.sk/ si môžete vybrať pohodlné drevené postele a nábytok do spálne v prírodných drevených odtieňoch alebo univerzálnej bielej, natieranej ekologickými farbami.

Prečo sa oplatí investovať do nábytku z masívu?

Okrem už spomínanej nadčasovosti sa investícia do nábytku z masívu naozaj oplatí. Prečo? Počiatočná suma môže byť síce vyššia, no kvalitné zariadenie z masívu vám môže vydržať celý život, takže oproti menej odolnému lacnejšiemu nábytku, ktorý je potrebné vymieňať častejšie, nakoniec z dlhodobého hľadiska výrazne ušetríte.

Navyše, ak vám záleží na životnom prostredí, masívny nábytok je rozumnou voľbou. Masívne drevo je v porovnaní so syntetickými materiálmi používanými pri výrobe nábytku biologicky odbúrateľné a vyrobené z udržateľného materiálu.

Máte radi jedinečnosť?

Na masíve je úžasné aj to, že disponuje prirodzeným vzhľadom a remeselné opracovanie mu dodáva originálny charakter. Každý jeden kus je vďaka kresbe dreva jedinečný. Ak do vášho domova začleníte prírodné prvky, výrazne zvýšite jeho útulnosť a dodáte mu povestné teplo a individuálny štýl.

Máte strach z toho, že rovnaký nábytok na celý život sa vám po čase zunuje? Vždy sa môžete jednoducho rozhodnúť vdýchnuť mu nový imidž prebrúsením, novým náterom farby alebo lakom, ak máte pocit, že výmena dekorácií už nestačí.

Starostlivosť o nábytok z masívu

Vôbec sa netreba báť, že údržba o nábytok z masívneho dreva je zložitá. V podstate ho stačí pravidelne utierať od prachu jemnou, mierne navlhčenou utierkou, aby si čo najdlhšie zachoval bezchybný vzhľad. Je dobré nevystavovať nábytok na dlhú dobu priamemu slnečnému žiareniu, ale používať radšej závesy, aby ho ochránili.

Kvalitný nábytok z masívu, ktorý vám vydrží roky za príjemné ceny nakúpite na https://drevenakrajina.sk/