Odhlučnenie interiéru – riešením sú akustické panely

0
166
Odhlučnenie interiéru – riešením sú akustické panely

Máte hlučných susedov? Chcete si vychutnať dokonalý zvuk audio systému? Alebo ste majiteľom baru a potrebujete odhlučniť interiér? Vo všetkých uvedených prípadoch existuje riešenie vo forme akustických panelov. Akustické panely sú zvukovou izoláciou stien interiéru a zároveň zlepšujú akustiku priestoru.

Akustické panely – odhlučnenie a dokonalá akustika

Akustické panely sú stavebným prvkom, ktorý zabezpečuje v interiéri zvukovú izoláciu. Panely sú tiež prostriedkom k zlepšeniu akustiky priestoru. Vďaka moderného dizajnu sa stanú štýlovým dekoratívnym prvkom miestností. Zabudnite na rušivé elementy z okolia a nepríjemný echo efekt veľkých priestorov. Vďaka akustickým panelom sa váš domov alebo pracovné prostredie stanú oázou pokoja. Akustické panely v nádhernom prevedení a so špičkovými vlastnosťami zakúpite na https://www.drdlik.cz/akusticke-obklady-1.

Akustické panely – keď si chcete vychutnať zvuk

Primárnou funkciou akustických panelov je odhlučnenie a zvuková izolácia. Nemenej dôležitý je fakt, že akustické panely prispievajú k zlepšeniu akustických podmienok, v tomto prípade hovoríme o difúznej funkcii panelov. Ak si chcete vychutnať film alebo počúvať obľúbenú hudbu so zaostrenou frekvenciou zvuku, inštalujte do izby akustické panely. V miestnosti odstránia nepríjemné zvuky a vytvoria perfektnú zvukovú kulisu.

Akustické panely – typy akustických panelov

Akustické panely sa vyrábajú z rôznych materiálov. Najčastejšie ide o MDF t.j. o drevovláknitú dosku. Dosky sú povrchovo upravené tak, aby vzhľadovo spĺňali estetickú funkciu. Povrch sa dá prispôsobiť rôznym farebným špecifikáciám klienta. Vďaka farebným prevedeniam a ošetreniu povrchu panelov je dosiahnutý trendový dizajn. Okrem dreva sa absorpčné a akustické panely vyrábajú z peny, minerálnej vlny, recyklovaných PET, upravených polymérov alebo textilných materiálov.

Drevené panely bez akustickej úpravy majú dekoratívnu funkciu. Vďaka vyžarovaniu dreva sa interiér preteplí a zútulní. Stačí časť steny ozdobiť dreveným panelom a miestnosť sa zmení na štýlový priestor s rustikálnym nádychom. Na stránkach www.drdlik.sk si môžete vybrať z celej palety farieb a materiálov trendových drevených obkladov.

Akustické panely – inštalácia a využitie

Pred umiestnením akustických panelov je dobré preveriť frekvencie v miestnosti. Na základe merania sa určí, koľko akustických panelov potrebujete. Dôležité je tiež ich umiestnenie. Dajú sa pripevniť na podlahu, dvere, strop alebo steny. Najviac preferovaný spôsob montáže akustického panelu je lepením pomocou montážneho lepidla. Drevené akustické panely je možné ručnou pílkou upraviť podľa šírky či dĺžky podkladu. Následne na vrub panela nanesiete lepidlo a panely pripevníte na požadované miesto. V prípade montáže na strop sa okrem lepidla používajú aj skrutky.

Využitie akustických panelov je naozaj široké s prihliadnutím na požiadavky zvukovej izolácie alebo pre zlepšenie akustiky. Okrem bytov a domov sa panely inštalujú do reštaurácií a barov, do čakární v nemocniciach, kín, divadiel, polyfunkčných priestorov alebo vzdelávacích inštitúcií.