Plánujete rekonštruovať byt alebo dom? Toto vám určite nemôže chýbať

0
455

Na prerábku sa poriadne pripravte, inak môže skončiť katastrofou

Ak bývate v byte alebo dome, ktorý už nie je najmladší a po dizajnovej stránke si tiež viete predstaviť niečo lepšie, pravdepodobne sa skôr  či neskôr pustíte to jeho rekonštrukcie. Štatistiky sú také, že drvivá väčšina nehnuteľnosti na Slovensku neprešla od svojho postavenia nielen čiastočnou, ale ani žiadnou rekonštrukciou. Treba si uvedomiť, že nejde len o výzor, ale aj o spoľahlivosť materiálov, ktoré sú v takýchto prípadoch ďaleko za hranicou životnosti a potrebujú nie opravu, ale výmenu.

Bezpečnostným normám nevyhovujú elektrické a vodovodné rozvody, umakartové jadro a ani staré kuchynské linky, pri ktorých najmä mladí ľudia krútia hlavami. Je preto úplne normálne, že každý človek ktorý si kúpi nový byt alebo dom ho chce mať podľa svojich predstáv a s dávkou moderného bývania. Rekonštrukcia vám poskytne nielen príležitosť meniť nábytok a zariadenie, ale meniť bývanie aj dispozične. Ak sa už rozhodnete do prerábania pustiť, mali by ste o nej vedieť aspoň základné pravidlá.

Bez dobrého rebríka sa do domácich prác nepúšťajte

Jedným z nich je, že ešte predtým ako začnete by ste si mali zaobstarať všetko potrebné náradie, ktoré budete potrebovať. Na myšlienku o tom, že si všetko kúpite za chodu rovno zabudnite, pretože byt alebo dom nebudete prerábať týždne, ale mesiace. Prišli by ste o veľké množstvo času, ktorý viete využiť aj lepšie. Súčasťou vašej povinnej výbavy by mal byť určite rebrík, ktorý využijete nielen pri zmene bývania, ale aj pri drobných domácich prácach ako je napríklad výmena žiarovky.

To, z akého materiálu si ho vyberiete je len na vás, no najlepším riešením je hliník. Práve hliníkové rebríky sú spoľahlivé pri každej jednej práci, pretože sú pevné a odolné. Využiť ich môžete nielen v domácnosti, ale aj v stavebníctve, strojárenskom alebo elektrotechnickom priemysle. Vyberať si môžete nielen z materiálu, ale aj rôznych veľkostí, prevedení, počtu dielov a tiež podľa ceny. Veľmi obľúbeným a predávaným výrobkom je trojdielny univerzálny hliníkový rebrík, ktorý je nielen praktický, ale aj multifunkčný.

Použiť sa dá ako klasický áčkový alebo ako oporný rebrík vďaka spojeniu všetkých troch dielov. Kompletný sortiment na rekonštrukciu nájdete v online obchode bugy.sk. Okrem toho si tam môžete vyberať aj z drogérie iných potrebných výrobkov. Bez základných pomôcok sa do rekonštrukcie v žiadnom prípade nepúšťajte, mohli by ste totiž skončiť skôr, ako by ste začali. Na domáce práce sa preto poriadne pripravte a nič nenechávajte na náhodu.