Poradíme vám, ako vybrať ideálnu sedaciu súpravu

0
75
Poradíme vám, ako vybrať ideálnu sedaciu súpravu

Centrom rodinných stretnutí a stretnutí s priateľmi je obývacia izba. A centrom obývacej izby je sedacia súprava. Vybrať ideálnu sedačku je niekedy tvrdý oriešok. Je jasné, že vo vás začnú rezonovať rôzne otázky. Zodpovedzte si hlavne otázky v oblasti veľkosti sedacej súpravy, jej vzhľadu a možnosti rozloženia, čo oceníte počas prenocovania návštevy.

Pozor na príliš veľké sedacie súpravy

Iste vás bude priťahovať myšlienky obrovskej sedacej súpravy, na ktorú si posadá celá rodina a ešte na nej kúsok miesta zostane. Sedačky a sedacie súpravy nájdete naozaj v rôznych veľkostiach a niektoré pripomínajú priam letisko. Lenže pri veľkosti sedačky sa zamyslite aj na tým, ako vyznie jej umiestnenie v priestore a či vám zostane v miestnosti dosť miesta na prechádzanie pomedzi nábytok. K sedacej súprave budete chcieť postaviť aj konferenčné stoly a stolíky, stojacu lampu, odkladací stolík, kreslo, taburetku alebo dekorácie. Dostatok miesta v okolí sedačky dáva priestor pre to, aby ste do jej okolia umiestnili izbové rastliny. Ak milujete pestovanie izbových rastlín, tak ich pokojne položte vedľa sedacej súpravy. Budete sa cítiť ako v prírode.  Na tieto doplnky je potrebné miesto, a preto si obývaciu izbu vopred poriadne premerajte.

Poteší úložný priestor a možnosť roztiahnutia

Ak u vás občas prespia známy a vzdialená rodina, kúpte si sedaciu súpravu, ktorú je možné roztiahnuť. V tomto prípade sa oveľa viac sústreďte na vnútornú výplň súpravy, aby sa na nej dalo pohodlne vyspať. Pripravte sa na to, že rozkladacie sedacie súpravy sú o niečo drahšie. Vo väčšine prípadov majú vo vnútri úložný priestor, do ktorého skryjete nevyužívané veci. Pri častejšom otváraní úložného priestoru si overte to či sú spoje a pánty oceľové. Tu sa dostávame aj k materiálu, z ktorého je vyrobená nosná konštrukcia. Drevotrieska je síce lacnejšia, ale po nejakom čase môžete očakávať jej škrípanie, vŕzganie či dokonca trvalé poškodenie. Radšej si priplaťte za drevo alebo dajte prednosť kovovej konštrukcii.

Poťah a dizajn sedacej súpravy

Posledným krokom je výber poťahu sedacej súpravy. Ak máte doma malé deti a domácich maznáčikov, radíme vám vybrať sedačku, ktorá je vyrobená z eko kože. Variantom sú textilné poťahy, ktoré je možné zo sedacej súpravy zvliecť a oprať. Textilné materiály majú výhodu v tom, že sa predávajú s rôznou povrchovou štruktúrou a v celej farebnej palete. Samozrejme, že veľa ľudí priťahuje koža, ale pri koži je nutné si uvedomiť, že ju treba ošetrovať špeciálnymi prípravkami. Vzhľad sedačky ovplyvňuje i to, ako je riešená jej orientácia a tvar. Vo veľkých  obývačkách pekne vyzerajú sedacie súpravy v tvare U umiestnené v strede miestnosti. Do menších obývačiek kúpte sedačku rohovú. Ak bývate v naozaj malom byte a nemáte priestor na sedaciu súpravu, skúste ju nahradiť pohovkou. Je síce menšia, ale svoj účel splní.